Snak

Mere indhold efter annoncen
Niccen og Snigskytte; forventer i ros og kom igen efter aftenens indsats?
Der er jo noget lort og fuldstændigt urutineret af Jesper H. Havde gerne rost, hvis der var noget at rose for.
Tror de fleste vil jer det godt i Europa, så slap lige af😁


Præcis.
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
Er på ferie og så ikke kampen, men helt ærligt, så dårlige kan AGF da ikke have været? Igen?
Er sikker på de har gjort deres bedste.
klassisk Dansk fodbold internationalt. Når ikke FCK eller FCM er i CL, så bliver der ikke hentet koefficient-point. Så svagt.
“ 11 mod 11 lignede AGF et bedre hold Nej de gjorde ikke og viste stats også før det røde kort. Stop.” Så du kampen, må jeg se dine stats, ? Hvor meget pres var der på Poznans halvdel
Hvordan kan man som fan af dansk fodbold sidde og holde med AGF og håbe på, at de skraber point sammen til den danske koefficientliste, men på samme tid svine dem til, fyre stikpiller af og tude over, at de ikke kommer i Champions League. Hvis man, som mig, vitterligt håber på, at de får skrabet så mange koefficient point sammen som muligt, så skal de da bare ned i Conference League og gøre, som de polske hold har gjort flere sæsoner, hvor de skraber alle deres point sammen i den ligegyldige turnering. AGF, FCK og FCN i Conference League, og der bliver skrabet rigtig mange point sammen til dansk fodbold, så lad os sgu da håbe på det i stedet for at nedgøre et dansk hold i Europa.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det kan blive dyrt for AGF at kvalificere sig til Europa, deres trup er dårligt nok gearet til at spille med i en turnering..

Hvis de både skal spille Europa og Superliga...så kommer det til at koste, som det også plejer at gøre for de andre danskehold der spiller to kampe om ugen..

Min grundfølelse er at det føles trygt.

Det sådan jeg kender mit AGF og jeg har været ude at min comfortzone - det har været spændende men ikke rart så lang tid.

Så jeg er glad for at være hjemme i hjemhavn med mine vante følelser som AGF tak.

Tak drenge fordi i passer på os og altid får os til føle at alt er som det plejer.
Igen tak for det røde kort, det var rart at Jesper nåede at krydse den af inden karrieren sluttede. Og jacob jeg er ikke fodbold træner men da jeg så han startede inde, fik jeg ondt i maven og vidste det kunne blive ubegagligt - det lykkes ham både at ligne en idiot ved første mål samt han tvang jesper ud at målet så han fik rødt.
AGF i europa..arh,men altså..det vidste man jo på forhånd...hvem de end trækker, så taber de...de har ingen point lavet til Danmark...kæft, hvor er de pinlige..lorte Århus..
Havde nogen regnet med andet… De når heller ikke Europa league….
Skaruha: Det giver markant flere point at kvalificere og vinde i CHL, så det er IKKE at foretrække at AGF kommer i Conference League.
Annonce