Snak

Mere indhold efter annoncen
@JLS

Det må da være indbegrebet af den århusianske storhedsvanvid.
Hvordan i alverden skulle det faktum at FCK ikke er interesseret i en lejespiller fra agf med hele 90 kampe i æresdivisionen !!! :-), sætte FCKs "deroute" i relief. Det ville da være mere panisk at hente en mand på baggrund af at han har spillet 1 god kamp i PARKEN.

Ok når det kommer til stykket, kender agf nok mere til "derouter" så kan jo være du ved hvad du taler om.
Varela lignede jo blot en træningskegle i seneste kamp, mens Diks sprudlede kampen igennem (offensivt som defensivt)

@Petersen 100

Du giver den vist lige en arhus stramning ;-)
Uanset kan du ikke bedømme dem på 1 kamp.
Jeg tror ikke, at der er nogen, der er i tvivl om, hvem der spillede den bedste kamp af Diks og Varela i Parken. Jeg husker også engang at Mads Justesen fra Hobro har spillet en fremragende kamp mod FCK for nogle år siden, uden at blive hentet for 25 millioner kroner.

Jeg er helt sikker på, at Diks kommer til at blive en kanon AGF-spiller, og ja, han så lovende ud i søndags, men hvis FCK skal købe samtlige spillere, som præsterer godt mod dem, så bliver det en dyr omgang ;-) Diks har allerede fået ét år ødelagt af skader og har kun startet 8 superligakampe , og vi har i forvejen Bartolec, som sidste år var Superligaens måske bedste HB. Tænker, at man prøver at få ham i gang før man køber en ny lovende spiller – eller måske bare beholder Varela, som har haft gang i en rigtig fornuftig sæson på et elendigt spillende FCK-hold.

Det plejer som regel at være en god idé at tænke mere end én kamp tilbage, når man taler om spilleres generelle niveau ;-)
Annonce