Snak

Mere indhold efter annoncen
"Håber så meget at Viborg og Lyngby rykker op"

Måske Viborg, men da ikke Lyngby.
De har da om nogen skabt kaos i ligaen gennem tiden, med deres uendelige økonomiske problemer.
Stillet deres spillere i meget uheldige situationer og øgelagt turneringen gang på gang.
Ellers tak..
Danmark:Randers FC England:? Tyskland:? Spanien:? Italien:? -kun én klub!!
Albers har da ret i, at de stiller sig dybt. Det er øjensynligt effektivt, men nøj, hvor er det kedeligt!
Rask har været sygt (!!!) god. Hvis han lige havde haft en enkelt kamp med det niveau, kunne vi måske have talt om held, men han var jo også suveræn i kampene mod Vejle.
Albers har fuldstændig ret i sin analyse. Hobro spiller primitivt og kedeligt. Stiller sig op nede bagi og lever udelukkende på kontraer. Men det var også farligt mod Viborg i aftes. Men alle der var på det forholdsvis beskedne stadion må indrømme at Viborg sad på kampen i sær i anden halvleg og at det var mirakel redninger fra Rask der gjorde udslaget. Stor ros til hans præstation, men vi burde have scoret 2-3 gange og vundet kampen 3-1. Nu blev det så en snæver og heldig 1-0 sejr til Hobro og lur mig om ikke det lykkes dem at hive en uafgjort hjem i Viborg. Så må superligaen lide under deres tilstedeværelse endnu en sæson. Øv. Utroligt at sådan en destruktiv gang fodbold belønnes med sejre.
Men håber at Viborg gør rent bord og slår dem 4-0 hjemme og kører dem ud af banen og tilbage hvor de hører hjemme. I første division.
Har Rask ikk4 været usikker og middelmådig før i sæsonen? Jeg har ikke bidt mærke i ham før her til sidst, hvor han har været outstanding. Spændende om det er one-hit-wonder eller han virkelig kan holde et så vildt niveau i længden
Annonce