Snak

Mere indhold efter annoncen
Ikke for noget, men hvad er det lige der skulle gøre, at FCM og AGF skulle slappe af i foråret?
Men bliv da endelig ved med at hænge fast i hvordan man gjorde i fortiden, og sørg endelig for at holde fast i ham der Sune og Neestrup.
Perfekt makkerpar, der virkelig tager FCK til nye højder.
ja, hvad kalder man det ellers? Hullet er da større uden de 3 pts?

Det burde ikke være nødvendigt at forklare, men hvis et hul er lukket, er det der ikke længere, altså er det noget, man kan sige, når et forspring er indhentet = 0 points forskel.

Ang. mesterskabskampen er det meget svært at forestille sig andet, end at et af de to jyske hold løber med guldet. Ikke kun pga. forspringet, men lige så meget på det spillemæssige, hvor både FCK og BIF bare virker langt mere skrøbelige og nemme at slå ud af kurs.
FCM "risikerer" at skulle europæisk et stykke ind i foråret, og det er måske AGF´s chance, selvom midtjyderne har håndteret det fortrinligt indtil nu.

Guldchance: FCM 60%, AGF 30%, FCK 6%, BIF 4%
@daemon teknisk har du ret. Men man skal også være ordkløver hvis man ikke forstod hvad der blev skrevet. Og det er en spøjs tilgang at være så penibel. Men dig om det.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Enig med Alves; hvis man kan slå Man United kan man også blive danske mestre. Det burde ikke være til debat.
If you know, you know.
@SS det fede er at Bold ikke behøver skrive andet end Alves, så kan du igen, igen hive en 2 år gammel reference hives frem.

Hvad bliver det næste? At du igen, igen, igen skal nævne at Fiskeren korrekt anmeldte et af dine problemer opslag!?

Naaaaaah så barnlig er du næppe 😂.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Foxtrot
Det er meget almindeligt, at folk, der ikke arbejder med kommunikation og typisk har et dårligt greb om sproget, hurtigt griber til den der: "Man forstår det jo godt, ikke? Det er vel ikke så vigtigt, hr. ordkløver/kloge-Åge."

Og det er selvfølgelig helt i orden, da ingen er forpligtet ud over egne evner, men hvis man har en professionel tilgang til sit arbejde og en vis mængde faglig stolthed, formulerer man sig med omhu, da man ved, at det faktisk IKKE er helt ligegyldigt, hvad man publicerer af tekst.

Det forventer jeg naturligvis ikke, at du har kapacitet til at forstå, men det er som sagt også helt fint. Der er sikkert andre ting, du er god til. Det håber jeg da :-)
@daemon det har jeg skam forståelse for, men tænker forummet er for alle og hvis man har behov for at hævde sig og belære andre, så får du travlt herinde.

Held og lykke med det 😤
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Ikke for noget, men hvad er det lige der skulle gøre, at FCM og AGF skulle slappe af i foråret?
Men bliv da endelig ved med at hænge fast i hvordan man gjorde i fortiden, og sørg endelig for at holde fast i ham der Sune og Neestrup.
Perfekt makkerpar, der virkelig tager FCK til nye højder.


For FCK handler det ikke om FCM og AGF. Det handler om dem selv. 3 sejre er det blevet til i Superligaen siden man maltrakterede RFC 31.8.25. 10 Superliga kampe er der spillet siden da.
Du kan selv lave regnestykket på hvordan tingene ville se ud nu hvis FCK havde leveret et absolut minimum og vundet 3 kampe yderligere. Det er op til FCK det her.
https://facebook.com/enchancetillasse/
Men, det gjorde de jo ikke.
Det er simpelthen noget værre vrøvl at lukke ud.
Jeg kan da sige det samme om FCM. Hvis de ikke havde lukket alle de mål ind i begyndelsen af sæsonen, så havde de 9 point du skriver om været ligegyldige.

Det er en værre omgang rod og hvad nu hvis, du er ude i.
Forhold dig nu blot til det der er sket, og ikke det der kunne ske. Så bliver debatten lidt bedre.
Nu var præmissen jo at du ikke kan se at FCM og AGF ikke fortsætter ind i foråret og så prøver jeg blot at fortælle dig, at det er fuldstændig ligegyldigt for FCK hvad de to klubber har præsteret. FCM og AGF kunne have spillet som Barcelona prime og det ville stadigvæk intet have at gøre med at FCK har underpræsteret markant. Jeg har absolut intet set fra AGF eller FCM som FCK på deres vanlige niveau ikke ville kunne håndtere.
https://facebook.com/enchancetillasse/
Annonce