Snak

Mere indhold efter annoncen

Amad Diallo sendte Frankrig i knæ

I går 23:09

Manchester Uniteds Amad Diallo blev matchvinder for Elfenbenskysten, der torsdag overraskede og vandt 2-1 over Frankrig.



Læs hele nyheden her
Jeg glæder mig til at se Elfenbenskysten til dette VM. De har et spændende hold. Første kamp mod Ecuador bliver altafgørende.
Frankrig har gode spillere, men har de et godt hold? Det var kun en træningskamp men jeg tror ikke på dem til VM - gjorde jeg heller ikke inden i dag
De afrikanske hold har gjort det ganske fint i testkampene her op til VM. Det er selvfølgelig noget helt andet når VM rigtigt starter, men optakten har været god.

Synes det er svært at spå om Frankrig. De vil være blandt favoritterne til VM med de spillere de har. Men der findes en del hold, som trods alt kan slå dem. Omvendt kan Frankrig så også slå samtilige hold.
Offensivt er det vel stadig den bedste på papiret der er med til VM.

Men det som bekendt en god defensiv der vinder mesterskaber eller selvfølgelig en masse straffespark.
1: Real Madrid 2: FCK 3: AB 4: Danskerne - Tal nu ordenligt. Det gør det meget sjovere at debaterer.
Ja de har vanvittigt gode offensive spillere, men synes det var meget bedre afstemt med Griezmann og Giroud på holdet. Jeg synes ikke rigtigt de får nok ud af de spillere de har ligesom til seneste EM
Av, Frankrig.

Flovt at starte et referat sådan.

Totalt Ekstra Bladet-style.
Så ligner det til at Irak vinner gruppa, mens de andre (Frankrike, Norge, Senegal) får slåss om 2. og 3.plass. Time vil showe :-)
#Bodø/Glimt #ManUnited #Weareinlove
Annonce