Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg undrer mig lidt over at en mand der har en ankesag kørende overhovedet får lov til at forlade landet.
samme her. Det kan virkelig ende med, at vi som samfund ender med at bruge alt for mange ressourcer på at hente ham hjem til afsoning. Og straffen, den skal han have.

“Heldigvis” er han nok nemmere at finde end så mange andre, men det er for skørt, at nogen skal anholde ham i 2. Halvleg af en fodboldkamp.

Vi må håbe han er mand nok til at han kommer retur og tager sin straf.

Trist sag for FCK og de involveret.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
@Sir
Underforstået?


Det er en shalvbagt troll der konstant opretter nye brugere hvor han ikke laver andet end at skrive meget lidt kloge ting om FCK.
En konstant ban for så at oprette ny bruger motien der er ret uværdig.
If you know, you know.
Jeg kan godt forstå at man kan finde det mystisk at han blev meldt knæskadet kort tid efter denne her sag kom frem i lyset, men han blev rent faktisk knæskadet i en træningskamp på 10eren. Amoo er jeg ligeglad med i den sammenhæng, for mig handler det om at nogen sætter spørgsmålstegn ved FCK's troværdighed i den sag. Det dur ikke.
https://facebook.com/enchancetillasse/
- Rettens navneforbud er kritisabelt.
- At FCK ikke tager ansvar og melder ud er kritisabelt (om end de nok kan undskylde sig med at det hænger sammen med det første).
- At medierne ikke gør mere for at få hævet eller bryde det navneforbud er for dårligt.
Godt, at vi i FCK slap af med ham. Han vil aldrig blive savnet! Heldigvis udgør hans meritter i den hvide trøje blot en fodnote i klubbens historie.

Det bliver dog interessant at se, hvad udfaldet af en eventuel højesteretssag vil munde ud i.

Fortsættelse følger...
FC København - jysk medløber siden 2002/03
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Selvfølgelig skal mandens navn ikke ud før en evt dom.

Kedelig sag.

Så ham på FCM stadion. Han har IMO aldrig lignet en professionel fodboldspiller. Lille tyk prop.

Han burde sidde i en scam Call center i Nigeria. Det er mig en gåde han nogensinde har fået en kontrakt
De har skrevet om ham op til flere gange i de svenske medier blandt andet har de interviewet hans tidlige træner som tog ham tilbage til Cypern og spurgt ham hvorfor, når nu han var dømt for voldtægt i Danmark.

Så udenfor Danmark har det i hvert fald været offentliggjort i lang tid at det var ham, så i den henseende har et navneforbud i Danmark ikke været meget værd.
@Sten hård

Aaahhh, sådan. Men der er vel ikke noget i vejen med at han har en holdning? Jeg mener, det er vel ham selv eller hans artsfæller han udstiller, uanfægtet hvor mange profiler han forbruger.

@Alle os med

Ha ha ha, fed kommentar.
Lodret enig, men det er vel også der han lander.
Forza FCK, Arsenal & Barca (i den rækkefølge!)
Bag tremmer med idioten.
Tag alt fra ham, og smid nøglen væk.

Tag ansvar, styrk retsfølelsen.
Slut med sød suppe, udvis noget handlekraft.
🇩🇰FCK
Det er selvfølgelig grusomt hvis det er sandt og så skal han i den grad straffes men hvordan bevises dette helt reelt, hvis de implicerede er Amoo med knæskaden, pigen og hendes drengeven. Han kan selvfølgelig være et dumt svin, men afpresningshistorien lyder bare meget mere sandsynligt med hans status i mente, end at han decideret har voldtaget nogen. CR7 og andre berømtheder er også blevet beskyldt for selvsamme handling, og kvinderne ender i størstedelen af tilfældene som vinderne af sagerne, også selvom det måske aldrig har fundet sted. Hader sådanne typer sager for det kunne jo være helt oprigtigt, men fordi retssystemet systematisk tager kvindens parti hvis intet andet kan modbevises, er det en grum og nem måde at ødelægge en potentiel uskyldig mands liv på.
Har selv en ven som blev beskyldt for det samme og som var ved at få sådan en dom, og kun fordi at han havde optaget deres samleje (ja lidt klamt) hvor det var tydeligt at hun var med på den og nød det, endte dommen med at falde til jorden og han fik en erstatning selv.
brøndby
Annonce