Snak

Mere indhold efter annoncen
Han er lige så dum at høre på som første gang han var agf
Michael 8
Bold299
Skal bare lige være helt sikker. Hvordan var din tur på stadion i dag?
Vi har spillet på det stadion i 1,5 år nu. Endda blevet mestre der. Nej, det er ikke fantastisk, men hvis vi kan klare 2+ år, så kan du også klare en enkelt kamp. Om 9 måneder har vi Danmarks bedste og fedeste stadion.
Må lige spørge den bruger der mener de skal tvinges til at leje et stadion med kapacitet på 15.000

Hvor skal de finde det ?? Vi er vel ude i at så skal de i parken eller brøndby stadion. Synes egentlig den midlertidige løsning fungerer ganske fint.

Og til den anden bruger der skriver at dbu bør skride ind.. Dem kan man skrive eller ringe til lige så tosset man vil, men det har intet med dem at gøre. Det er beskutninger der ligger ved divisionsforeningen.

Forstå så heller ikke klagerne kommer nu. I foråret spillede de på samme hjemmebane og der så jeg ikke nogen der klagede sig
Ikke til at se hvis man kigger på spillet anderson.
Started as fun, keep it that way.
Mærkeligt at Bold vælger at interviewe en spiller, der ikke var en del af mesterskabsholdet, og som ret beset endnu ikke har bevist sit værd på holdet, og som alt alt oftest sender bolden over mål, og alt for ofte er helt væk i hele eller halve timer af en kamp. Kan godt forstå at Jakob Poulsen tog ham tidligt ud idag. Det var rettidig omhu.
Han er hverken blevet bedre eller klogere siden sidst
Men han har jo ret. AGF rammer ikke dagen offensivt, og er alligevel bedre end Brøndby. 1-1 er ikke ufortjent som kampen skred frem, men spillemæssigt er der mere kvalitet i AGF end i BIF. Om der så er mere potentiale i BIF, ja det er en anden snak.
Hvorfor skulle der være mere potentiale i Brøndby?

Det ser jeg ikke. De var virkelig ringe idag. Havde være bagud med et par mål ved pausen hvis AGF var lidt skarpere.

Og deres trup er bestemt ikke imponerende.
Dygtig træner.
Og måske køber de flere. Men der er rigtig meget arbejde endnu bedømt på idag.
Annonce