Snak

Mere indhold efter annoncen
Ærgerligt, men hvis han ikke er sulten efter flere fodboldudfordringer længere er det selvfølgelig den eneste rigtige beslutning.

Benevento havde ellers meldt deres interesse i ham læste jeg.
"Jeg har ikke brug for at blive klappet af mere" arrogant udtalelse. Jeg håber at langt de fleste fodboldspillere spiller fodbold af andre grunde end andres beundring.
Lahm, verdens bedste højre back stopppede ganske korrekt på toppen, men holdt selv på spillet var ved at være hårdt for kroppen.

Tak for mange gode oplevelser Andre, husker specifikt (måske en historie), ved vm semifinalen under vm i 14 førte Tyskland 5-0 over Brasilien og Löw bad sine spillere om at holde igen og ikke lave mål i anden halvleg. Det fortælles at Schürlle var ude at tisse da det blev sagt, han scorede to mål i anden. ;-)
FC Bayern München - rigtigt mange år :-)
Men viste Marko marin overhovedet rigtigt noget? Han var god på et middelmådig werder Bremen hold men så stoppede det vist også der.
LUHG
Han var i Chelsea, ikke Tottenham. Uden den store succes, men var hans moneymove. Men totalt on point kommenteren om den generation som er gået i stilstand, når du namedropper dem sådan i flæng er det bemærkelsesværdigt! Neuer er vel den som holder bedst, og han burde måske egentlig allerede være erstattet af Ter Stegen.

Et generationsskift i Bayern betyder et generationsskift på landsholdet.
Brøndby Chelsea
Howedes kan også føjes til listen. Det er ikke usandsynligt, at han også stiller støvlerne denne sommer.


... HOWEDES stillede in fact støvlerne på hylden i denne uge, som gættet/forudsagt.

Man ville jo ha´ troet, at det pga skader og fysikken, at at han satte punktum for fodbolden. Men han angiver mere tid til familien som årsag. Dermed stopper han som 32 årig.
Annonce