Snak

Mere indhold efter annoncen
Rent kommunikativt er den klub en fantastisk rodebutik!
Det kunne godt være rigtigt, men formuleringen er uheldig, så det lyder som om det er noget man lige finder på


Teoretisk kan meget være rigtigt. Det kan også teoretisk være rummænd eller russiske agenter der forsøger af aflede opmærksomheden fra Ruslands svære tid i Ukraine, men sandsynligheden den er, ligesom Peter Ankersens egen forklaring, forsvindende lille.

Man kan formentlig ikke sanktionere uden konkrete beviser, men der er må absolut ikke være nogen tvivl om, at Ankersen er færdig i FCK på baggrund af det her illoyale stunt og efterfølgende søforklaring.
Det er efterhånden mange gang hver dag underlige og bizarre historier ud om min klub.
Jeg er ved at være lidt træt og jeg frygter at hverken spillet på banen eller den dårlige omtale bliver bedre før JT og PC er kastet på porten.

hvis de skal vende bøtten og folks holdninger skal de jo næsten vinde CL eller EL for at blive taget til nåde af fansne.

Det virker ikke længere til at der er nogen som helst fck fans der taget dem i forsvar
Helt efter bogen når man ikke kan finde ud af sit arbejde og behandler os fans som om vi er dumme.

jeg kan seriøst ikke genkende min klub på nogen som helst parametre.
Glad nu?
jeg frygter at hverken spillet på banen eller den dårlige omtale bliver bedre før JT og PC er kastet på porten.


Meget kan man bebrejde de to, men vel næppe at Peter Ankersen er en klovn og at Jes Mortensen ikke er bedre forberedt på at besvare et spørgsmål, som han vidste ville lomme
Ankersen har aldrig virket som om han er den hurtigste knallert på havnen.... så det er vel ikke overraskende.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Største spørgsmål her er vel hvordan en kommunikationschef for et realaktivt stort brand, ikke kan være på nogen sociale medier?
Synes sgu der går lige lovlig Mette Frederiksen i den.
"-På en eller anden måde var der noget auto-login alligevel"...

Ahhhb krukken med dårlige IT undskyldninger. Slette beskeder efter 14 dage osv :)

/spindoktor
Så vil jeg råde Lerager til være obs på sine sociale medier efter bænkpladsen i går. Det er en åbenbart en meget udspekuleret hacker der er på spil her.
Se det som en gave Thorup. Pludselig skal du ikke svare på spørgsmål om dårlige ustabile præstationer og resultater men rådgive om en farlig IT hacker på spil.
Ha ha - ren Mette Frederiksen

Noget med at telefonen slettede beskederne bagefter og nu er telefonen væk
Største spørgsmål her er vel hvordan en kommunikationschef for et realaktivt stort brand, ikke kan være på nogen sociale medier?


Omend lidt kluntet formuleret, så står der faktisk i artiklen at det er den anden Jes, Thorup, der ikke er på sociale medier.
Annonce