Snak

Mere indhold efter annoncen

APOEL-kaptajn: Ronaldos straffe afgjorde det

tors 14. sep 2017
Anfører Nuno Morais mener, at APOEL leverede en god indsats mod Real Madrid, men at Cristiano Ronaldos scoring til 2-0 på straffespark lukkede kampen.

Læs hele nyheden her
Det var endda et tyndt tyndt straffe
Fodbolddommer – åben for saglig diskussion af fodboldloven. Selvom jeg holder med Real Madrid, forholder jeg mig altid objektivt. Cristiano Ronaldo er stadig min nr 1.
Troede faktisk Morais kunne gøre det bedre. Husker ham tydeligt fra mine dage i Apoel. Men bedre held næste gang
Penaldo. Apoel var klasser bedre end et tamt Madrid hold!
Danmark: AB og AC Horsens. England: Liverpool og MK Dons. NFL: Chicago Bears.
Hvad fanden sker der for de her kommentarer? Det er simpelthen for dumt, og tænk jeg gider at bruge min tid på at læse det.

Typisk Penaldo. Kommer fint i gang igen med et straffespark og et tap-in.

Det passer Madrid fint, når nu hverken skadede Benzema eller Bale er målfarlige.
"Bare tanken om fire skridt tilbage og et til siden for så at trække op i shorts så man kan se musklerne, og til sidst at sparke bolden alle andre steder hen end i mål - Priceless".
Annonce