Snak

Mere indhold efter annoncen
blink2200n

I dag 00:11

Shhhhh i en cl senil finale udviser du sku ik en spiller for at smide bolden væk. Så må man sku have lidt fingerspids fornemmelse og lige tage ham til side og sige hey. Næste gang falder hammeren. Sindsygt det skal afgøre det


Ok, det var den lammeste undskyldning i verdenshistorien.
Man skal ikke følge reglerne, bare fordi det er en ChL KVARTfinale?

Tror ikke RM lader nogens røv høre.

Kæmpe kort til Vinicius i første halvleg - ikke dømt.
Kæmpe kort til Rudiger lige inden pausen. - ikke dømt.

Suck it up. Bayern bedst over 2 kampe.

Fortjent videre.

Vi vil allesammen gerne have mere flydende spil og hurtigere afvikling af dødbolde og unoderne ud af fodbold, og så er der nogen, der mener, at Camavinga´s andet gule kort er forkert. Ubegribeligt...
Det er netop sådanne kendelser, der skal til for at spillerne lærer det.
CL kvartfinale eller ej.
Hvor meget skal så tillades i semi og finale...?
Danmark: Vejle Boldklub England: Manchester United Tyskland: Borussia Mônchengladbach
.
Shhhhh i en cl senil finale udviser du sku ik en spiller for at smide bolden væk.

Det var en kvartfinale.

Men jo, der uddeles gult for at smide bolden væk, uanset hvor langt i turneringen man er. At klovnen så næsten lige har fået gult understreger blot, hvor dumt det var.
Y. N. W. A. - #JFT97
Syntes faktisk ikke den isoleret set er så slem, ogbkunne sagtens være klaret med en påtale... hvis det var første gang.

Det ligner bare at dommeren viser ham 3(2?) Fingre.. så påtalem har han fået tidligere..
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Denne her evindelige jammer over dommerne efter hver evig eneste kamp er jeg ved at blive sindssyg af! Det er ikke kun de spanske hold, selvom denne uge har været et grelt eksempel. Det ses hele tiden goddamn tiden i alle ligaer efterhånden.

Få nogle nosser: giv en automatisk karantænedag hver gang en spiller eller en træner siger noget som helst om dommeren efter en kamp inkl. på sociale medier. Det er sgu mere ødelæggende for sporten som helhed end flerklubberi og olie-penge
Skulle jeg fortælle jer, hvem jeg holder med? HAH! Hvor dum tror I, jeg er
Korrekt gul kort. Ingen sportsgren har regler der gradbøjes hele tiden mere end fodbold og det er frustrerende som fan at se på. Mere konsekvent ville hjælpe dommerne meget mere og give et bedre flow i spillet.
Tudekiks, udvisningen sker kort før slutfløjt og den er korrekt selvom alle Real spillere brokkede sig. Man skal ikke rende rundt med bolden og trække tiden når man har en advarsel i forvejen
Ja selv som RM fan synes jeg også fejlen ligger hos Camavinga. Han er et fjols i denne situation og trækker konstant gule kort. Han har et gult kort og giver dommeren mulighed for at give ham et mere. Idiotisk i så stor en kamp, hvor man havde alle muligheder for at gå videre. Stop med at snak om dommeren og vind kampen på banen. Det kunne man ikke og Bayern fortjent videre. Slut.
moderator
Det er absolut intet forkert i at give det gule kort, og dermed udvisningen, i situationen. Det er tydeligt beskrevet i reglerne. Det er ikke dommeren der mangler situationsfornemmelse her, men Camavinga. Det var hamrende dumt.
https://kortlink.dk/sudv
Annonce