Snak

Mere indhold efter annoncen

Ariel Nunez tager hjem til Paraguay

tirs 23. jun 2015
Ariel Nunez tager hjem til Paraguay. Olimpia melder, at de har skrevet kontrakt med angriberen, der nåede halvandet år i Brøndby.

Læs hele nyheden her
eneste spiller i brøndby med lidt klasse, i ender i bunden tabere
FCK - BYENS HOLD Synd resten af ligaen stinker
Synes godt om .... :D
## SC Cambuur Leeuwarden ## NB Bornholm ## Esbjerg fB ## Viborg FF ## Arsenal F.C. ## [Bendtner fan]
Manden havde én reel spidskompetence, hvilket var i boksen. Han duede slet ikke til det presspil, vi gerne vil praktisere. Desuden skulle han have en meget ´sydamerikansk´ attitude uden for banen. Så egentlig fint nok, da denne handel er bedst for alle parter
Brøndby IF
FCK er de store tabere.. Byens sinker!! Teletubbiererne er til grin.
surt at Ariel ryger hjem igen, på et meget beskedent grundlag virker det til at de danske hold har lidt svært ved at enten hente de rigtige spillere, eller også halter det på scouting hvis der skal hentes direkte fra Sydamerika.
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
Mere indhold efter annoncen
Annonce
DrejerPokernet

Tag dig nu sammen!
Hmm, to personer som sender svinere afsted mod fans af en anden klub end deres egen. Sjovt nok også de to indlæg, hvor personerne ikke er i stand til at skrive korrekt dansk. Måske at man skulle lære sig selv noget så banalt som sproget, før man kalder andre tabere og sinker??
Liverpool og Juventus siden 1986-87, henholdsvis pga.Beatles og Laudrup. Brøndby fordi min far tog mig på stadion som dreng. Italiensk fodbold for deres høje niveau, teknisk som taktisk. "You´ll never walk alone" sagde han til "den gamle dame"
Endnu mere mystisk end Adi-historien. Nunez fik en del kampe, og viste sig som en eminent afslutter. Jeg forstår intet af, at han ikke kan bruges.

Tilpasningsproblemer?
Dedikeret fan af: OB Newcastle \\\"I´ve never heard noise in my life as when Newcastle United scored. This place is unbelievable\\\" - Petr Cech.
Han er flere gange kommet for sent til træning og taktik. Derudover er han glad for mad og at gå ud. Meget sydamerikansk, som der nævnes. Jeg synes dog ikke, at man har kunnet se det på hans præstationer, som fx med Mussis der ikke kunne løbe en halv banelængde uden at hoste sine lunger op. Så det må være fordi, at man ikke vil acceptere udskejende adfærd i det omfang han angiveligt har udvist. Det er egentlig fint nok. Men også betænkeligt, at man bare ikke kan få styr på de sydamerikanere her i Danmark. De kan jo i Sverige fx.
Hvad sker der for Nationen debatstilen? Stram lige op.

OT> Surt at Nuñez aldrig faldt helt til. Men der var et interview med ham ca. et halvt år efter han kom hertil, hvor han faktisk ikke engang så glad ud. Og har man hjemve, eller føler sig fremmed langt hjemmefra, så kan det godt være svært at få alt til at fungere. Synes dog altid at han har præsteret på et hæderligt niveau når han har spillet. Held og lykke i hjemlandet!
BIF - Danske mestre 2021!
Annonce