Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Hæv lige niveauet, JacobB.
https://kortlink.dk/sudv
Nå, der var du igen JacobB.

Hvis du så kampen, hvilket du tilsyneladende ikke gjorde, så ville du også se, at dommeren havde en meget forskellig linje ift de to forskellige hold

Jeg så det meste af kampen faktisk, men fortæl mig lige hvad dommeren helt præcist gjorde for at forhindre Arsenal i at vinde 🤷
Y. N. W. A. - #JFT97
Geddar

Hæv niveauet? Udspecificer gerne, hvor jeg går over grænsen? Han er jo alle vegne i Arsenal tråde, og forsøger konstant at få negative reaktioner med hans kommentarer. Han har fuldstændig frit spil herinde, og er aldrig nogensinde blevet bedt om at “hæve niveauet”, ligesom alle os andre. Er I mon venner?

Edit: Hvis min kommentar om at Liverpools tid er forbi (hvilket den er) er nok til, at jeg skal hæve niveauet, hvad så med hans “Nå der var du igen”. Kom nu Geddar. Du har længe vist tendenser, der peger mod, at du er ved at miste grebet som mod. Du favoriserer brugere over andre så det skriger til himlen.

DBR

Det handler ikke om, at han forhindrede Arsenal i at vinde kampen. Det handler om, at han ikke havde samme linje ift advarsler mv ift de to hold, hvilket du også ville opdage, hvis du i virkeligheden så kampen. Hvorfor fik Brighton ikke en advarsel for at losse bolden væk i første halvleg? Hvorfor fik spilleren, der sparkede Rice ned ikke en advarsel, evt et rødt kort for violent conduct? Hvorfor skulle Rice vises ud, fordi han tæt på snitter bolden efter en duel/frispark? Retfærdiggører det, at man på voldsom vis sparker ham ned? Hvis Arsenal scorede på deres chancer, så havde de også vundet. Det er også derfor, jeg lige har skrevet til dig, at brændte chancer ingenting har at gøre med, hvordan dommeren dømmer kampen. Men dommerens måde at dømme kampen på har påvirkning på kampens forløb, og det gik ud over Arsenal i dag.
moderator
Læs lige dit eget indlæg igen. Han skriver ikke noget der er i nærheden af at være så konfrontatorisk og provokerende. Du kan godt debattere uden at falde ned på det niveau.

Nej, jeg kender ikke DBR. Jeg forholder mig til hvad der bliver skrevet.
https://kortlink.dk/sudv
@ JacobB

Jeg er sgu ikke alle vegne i Arsenal tråde, og jeg søger ikke negative reaktioner. Spar mig for det fis.

Som sagt så jeg det meste af kampen, men først efter situationen med Pedro i 1. halvleg. Den så jeg ikke der.

Jeg blander mig ikke i hvordan du skriver, så spar mig for de latterlige personangreb. Det skaber ikke god debat.

Jeg kender iøvrigt ikke Geddar, udover at jeg er stødt på ham herinde nogle gange gennem de sidste 10+ år.
Y. N. W. A. - #JFT97
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Geddar

Hvis du læser det svar, som D.B.R svarer på, så er det da et mindst lige så provokerende svar? Brugeren påtaler linjen, ligesom alle andre. Og hans “Nå, der var du igen osv”. Ingen påtale 😂

Og nu du snakker “niveau af debatten”, så kan du godt selv gentagende gange kalde folk naive, fordi de ikke har samme udlægning af situationen som dig, men samme udlægning som dommer og VAR tilsyneladende havde af sagen? Jeg synes selv Brighton spilleren skulle have haft mindst en advarsel, men jeg kalder dog ikke folk, der ikke er enige naive. Måske vi skulle kigge lidt ind ad.
moderator
Det du skriver er, om du kan lide det eller ej, betydeligt sløjere end at kalde folks udlægninger naive og at skrive "der var du igen". Den slags tirade du fik sendt afsted til DBR skal du undlade fremover. Det håber jeg du forstår.
https://kortlink.dk/sudv
Geddar

Igen fremstår du ufatteligt reaktionssøgende i dine svar i diverse tråde. Du ved udemærket godt, at brændte chancer ikke har en dyt at gøre med, hvordan dommeren dømmer kampen. Hvis du så kampen, hvilket du tilsyneladende ikke gjorde, så ville du også se, at dommeren havde en meget forskellig linje ift de to forskellige hold. Vi ved godt, at det nok mest af alt handler om, at du ryster i bukserne, og som Liverpool fan godt ved, at jeres tid er ovre, men tag dig nu sammen. Du er ved at være trættende.


Udspecificer meget gerne her, hvor jeg går over stregen kontra hans provokerende svar inkl dine egne? Er det lidt banter mod Liverpool, der nu er ulovligt på Bold? Kom nu med det.

Og så tror jeg også, at det er på høje tid, at dine evner som mod for et landsdækkende nyhedsmedie gøres opmærksomt for hierakiet højere oppe. Du har tydeligt dine favoritter på forum, der får langt længere snor end andre. Du er virkelig uprofessionel. Det håber jeg du forstår.
moderator
Fint, du tager bare en pause.
https://kortlink.dk/sudv
Igen fremstår du ufatteligt reaktionssøgende i dine svar i diverse tråde.


Den eneste der fremstår reaktuonssøgende i denne tråd er dig. Du har både i denne tråd samt andre, fremstået konfliktssøgende, nedladende og provokerende.

Du ser spøgelser. Både ift. dommeren, men også i forhold til DBR og Geddar.

At man dommeren overså et gult kort til Brighton, i forbindelse med at de sparkede bolden væk efter der var fløjtet, bliver godt nok kørt op her. Det havde ikke en ændret på ar Rice helt korrekt bliver udvist.
Annonce