Snak

Mere indhold efter annoncen

Arteta forventer at PL rykker Arsenal-kamp

tirs 4. nov 11:25

Mikel Arteta forventer, at Arsenals kamp mod Everton i december bliver rykket. 



Læs hele nyheden her
Crystal P. er også sat til at spille den 21/12 - deres kamp bør også rykkes, men den er straks værre, da de også spiller den 18/12.
Y. N. W. A. - #JFT97
Suck it up baby ... det er hverken første eller sidste gang kampprogrammet kolliderer på den måde.
"We didn't underestimate them. They were just a lot better than we thought” 🙈 #KSDH 🤍 #KTBFFH 💙🤍
Carabao? Så er det da bare at stille med et reservehold, og så stille med de bedste mod Everton.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Ja det er sku da bare at køre wenger stilen. Reservespillere og u19 gutter på banen i ligegyldig kamp
THEGUNNERSMAND iklædt den GULE Fares klæder
Der er så mange gode hold i England nu, at Ligacuppen har fået langt større værdi som turnering. Det ser man også på, hvor vigtig sejren var for Newcastle, samt på holdenes startopstillinger i de senere år. Nogle brugere sidder vist fast i fortiden. Som fan af Arsenal, et hold der aldrig vinder titler, ville jeg sgu være glad for en Ligacup titel i år. Ikke at jeg ikke også gerne vil vinde ligaen, men pointen står.
Når nu der kun er 2 dages mellemrum og vi ikke har vundet mesterskabet i 2 årtier og på samme tid ligger godt i svinget til det så kan der vist ikke være tvivl om hvilken kamp der skal prioriteres. Jeg vil som Arsenal fan os gerne have sølvtøj men der skal sættes en fed streg under at ligaen er alfa omega i hvilken rækkefølge man vil vinde af den og ligacuppen
THEGUNNERSMAND iklædt den GULE Fares klæder
Annonce