Snak

Mere indhold efter annoncen
Man må som psg fan snart stille spørgsmålstegn ved hvordan pengene bliver brugt. Der render så mange middelmådige spillere rundt, som er købt ind til kæmpe beløb. Skal Mbappe og Messi fungere mod holdene fra øverste hylde, kan man ikke have spillere som Vitinha, Ruiz, Soler og Sanches som dem der skal bakke dem op. De er bare ikke gode nok, og bliver spist i 180 minutter af Bayerns midtbane.
Et sheik hold ude. One to go.
Det er helt vildt, at PSG ikke har købt mere ind til banens midte, end de har.

Shit det er et pinligt med budget, de render rundt med.
Det er helt vildt, at PSG ikke har købt mere ind til banens midte, end de har.

Shit det er et pinligt med budget, de render rundt med.


Ikke nødvendigvis “mere”, men jeg er eni i at de burde have “bedre”. Vitinha, Soler, Fabian, Sanchez og Emery. Trods alt 5 centrale midtbanespillere i et vindue.
Paris farligste mand var Ramos med 2 hovedstødsforsøg.
Det fortæller bare hvor pisse ringe de var offensivt.
Midtbanen og angrebet hænger ikke sammen, intet pres fra de 2 forreste.
Bayerns midtbane var bare alt for store og stærke i forhold til Pgs´s.

Psg skal lave en rebuilding, ellers vinder de aldrig chl.
"God gives gifts to everyone, some can write, some can dance. He gave me the skill to play football and I am making the most of it." Ronaldinho - 2011
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Begge hold spillede perfekt det meste af kampen. Det var kun få fejl der blev lavet.
Bayern spillede bare mere som Bayern i 2. halvleg og da er der få hold der kan modstå det høje pres.
Godt hjulpet af fansene.

Jeg kan virkelig godt lide Mbappe. I modsætning til mange andre på holdet virker han ikke som en diva og han har virkelig hovedet godt skruet på ift. hans ageren i pressen m.m.

Müller er jo et kapitel for sig selv. Efter 80 minutter jagter han en bold 110%. Han er en holdspiller som kan binde hele offensiven.
FC Bayern München - Mein herz bleibt an der Isar Fan siden Sensible Soccer: 92/93 edition!!
Fedt. Messi er den mest overhyped spiller. Teenagerne pisser i bukserne hver gang han rør bolden men glemmer han er shit 99% af gangene. Han er ingenting og vi savner ikke hans gammelmands gang på midten mere.


Du har tydeligvis ikke set ham i Barcelona! Se hans fight med C Ronaldo igennem en del år, nærmest det bedste fodbold der nogensinde er blevet spillet.
https://www.youtube.com/watch?v=vFLHZSQfW7A "Mr. Speaker, when even the opponent failed to score, Maguire would score for them" He became the biggest threat at the centre of Man Utd defence. Tackling Man Utd players and giving assist to opponents
Jeg kan virkelig godt lide Mbappe. I modsætning til mange andre på holdet virker han ikke som en diva og han har virkelig hovedet godt skruet på ift. hans ageren i pressen m.m.


Er det her en joke?!
Dejligt PSG røg ud. Forstår ikke man køber Fabian og Vitinha? Psg vinder ikke CL med den midtbane.

Mbappe og Messi var godt nok usynlig, selvom Upamecano spillede en klasse kamp.
@dodge “Messi er med længder historiens bedste spiller”. Haha du troede lige du kunne snige den ind, uden den blev opdaget.

Næste gang kan du sætte “jeg synes” foran.
Annonce