Snak

Mere indhold efter annoncen
[i]
Han skal nok komme igen på landsholdet hvis det her går godt, han er stadig den bedste ( i form) angriber vi har, og folk elsker at hade ham, så højt en profileret en spiller kan vel næsten ikke holdes væk.
"Nogle gange rammer man kassen, andre gange rammer man pølsevognen" - Søren Frederiksen Jeg drømmer om at se den hvide puma som chef i nordens Paris.
Han startede på det niveau her og slutter på det, lidt trist, men manden valgte penge og fest i stedet. Må han jo også helt selv om, han har penge resten af livet som han kan fyre den af for. Men han må sgu da fortryde dybt inde i.
Han har vist at han er en klasseangriber, når han er fit.
Se på hans statistik med kampe spillet og mål, vel og mærke alle på et højt niveau.
Så lad os håbe han tager sig sammen.
Folk der mener at han er dårlig og overvurderet, må jo mene det pga at de bare ikke kan lide knægten.
Jeg håber det bedste
Jeg forsøger reelt ikke at trolle, eller hvad man nu kalder den slags, men: Har Bendtner virkelig noget at bidrage med til en klub i (sub)toppen af The Championship?


Det er enormt svært at sige noget om Bendtner i nuværende form, men når han er i form har han vist at han kan være med på det højeste niveau.
Someday, someday, someday, someday, someday, someday Leeds United
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Desværre må man sige at hans ambitioner og hans afslappede attitude er et stort spørgsmålstegn. Derfor kan jeg godt have mine tvivl. Men har håbet så mange gange ...

Hans talent og målnæse er til gengæld absolut til toppen af PL. Prøv blot at se hans målprocent pr spillede minut i samtlige hans steder med undtagelse af Juventus.

Tager Bendtner sig virkelig sammen og tager skeen i den anden hånd har Forest scoret sig en europæisk topangriber og landsholdet lige så. Og han er stadig kun 28. Mindst seks gode år tilbage.

Så må man bare håbe ...
Landsholdet er da også ligegyldigt, det er jo ikke engang underholdende. Håber han kan spille lidt bold igen og måske hjælpe Forest lidt også. Viser han over en sæson, at der stadig er niveau til mere, så er jeg ikke i tvivl om, at der vil være større klubber som vil vise interesse til den tid.
Lord of Locksley
Brøndby IF-Frankfurt: 5-0 Karlsruhe-Brøndby IF: 0-5 Brøndby IF-fck: 5-0 agf-Brøndby IF: 0-7
@haraltidret: Der går nok adskillige uger før Bendtner overhovedet er klar til at bidrage med noget i Forest. Der sidder med garanti nogle ekstra kilo hvalpefedt på Bendtner efter en lang periode med ferier og fester og knap så meget træning.
Jeg bliver personligt overrasket hvis han får succes i Nottingham, og jeg kan slet ikke se ham få et comeback på landsholdet. Dertil er han simpelthen for useriøs og udisciplineret.


Enig.
Det var tydeligt da han startede i Wolfsburg at en lang sommerferie er gift for Bendtner. Dertil har han simpelthen for mange venner og for lidt selvdisciplin.
Nu har han haft ferie siden midt af april - så nu tager det mindst halvanden måned før han er klar til et indhop.
Omkring seriøsiteten er jeg også enig. Det er simpelthen utroligt at manden stadig kan tiltrække sig opmærksomhed på den internationale scene med den record han har samlet sig sammen.
Niveau er en ting - men hvis det skal akkompagneres af primadonnanykker så er det en særegen scouting hvis man ikke kan finde andre emner på blokken ...

VAR er den rigtige løsning. Det er fodboldloven den er gal med ....
Godt for Bendtner, Championship er den helt rette hylde på nuværende tidspunkt.
Med hans tidligere ophold i Birmingham in mente er det kun et spørgsmål om tillid fra træneren og Bendtners egen indstilling før han bomber igen !
SønderjizzzL
Annonce