Snak

Mere indhold efter annoncen

Avis: Boulahrouz koster BIF 2,7 mio. kr.

tors 10. okt 2013
Ifølge BT slipper Brøndby billigt for at have indgået aftalen med Khalid Boulahrouz. Blot 2,7 mio. kr. koster kontrakten med hollænderen.

Læs hele nyheden her
Øv, så ligner det jo en ganske god signing;-)
Nice!
Det må man sige. Under halvdelen af hvad de første tal lød på.
Jeg hader den klub du holder med. Fck Fan. Årets bold.dk bruger 2011 & 2014.
Hvis det er sandt, og spilleren er frisk og skadesfri, så er aftalen trods alt mindre bekostelig end forventet, om end 300.000 om måneden stadig er en høj løn efter superligastandarder.
Og Boulahrouz må da i givet fald være meget desperat efter en klub, i lyset af, hvad han plejer at tjene. Og skal han ikke have mere, kan det undre, at han ikke har fået/taget chancen i en lidt større udenlandsk klub, hvor vejen til Oranje, som han mig bekendt selv har nævnt, ville være mere realistisk. Jeg kan ikke forestille mig, at Van Gaal udtager en spiller fra superligaen. Og hvis ikke det er realistisk, hvorfor er Boulahrouz så i Danmark, hvis pengene ikke er drivkraften? Er hans fysik så slidt?

Fishy...

Vh.

Adriaanse

Hmm, så havde Per R jo ret..... I så fald at det er rigtigt hvad bt skriver
Dk. Brøndby since 1985 Eng. Man U & Tottenh.since 1992 & 2009 Spa. Real Madrid since 2002 Tys. Dortmund since 1990
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Haha Adriaanse, nu begynder det at blive grinagtigt selv for dig selv, gør det ikke? Sig nu bare noget pænt om Brøndby! Du kan jo godt. Jeg ved du kan!


OT: Man kan sige meget om Per Rud, men det har været et rigtig godt vindue og ´post-vindue´ om man vil. Klasse. Det er ingen selvfølgelighed. Bare spørg lidt længere øst på.
"Adriaanse" og "joke" er efterhånden blevet synonymer.....
Adriaanse

Du må i den grad have et "interessant" liv. Det med at erkende, at virkeligheden måske ikke helt var, som du i dit had mod BIF mente, det er en svær pille at sluge. Så hellere opstille en masse men`er.

Hvor ville det være befordrende, hvis der ind imellem kunne komme en accept af, at - eksempelvis denne handel - var godt gået.

Nå - det er måske for meget at forlange.
Det vil så i bedste (for Brøndby) fald sige 122.000kr per kamp. Med Brøndbys Nye Økonomi in mente begynder det næsten at ligne en fornuftig satsning.
Bitre Nord
Det må siges at være billigt, hvis han bare er på 70% af maksimal styrke, er det rigeligt til at blive en profil i en ringe liga. håber han får en lille muskelskade inden mødet med OB
OB og Sheffield Wednesday gode billige krimier : http://www.arnoldbusck.dk/boeger/krimi-og-spaending/smertens-hus http://www.arnoldbusck.dk/boeger/krimi-og-spaending/doedens-kavaler http://www.arnoldbusck.dk/boeger/krimi-og-spaending/laaste-doere
Annonce