Snak

Mere indhold efter annoncen
Lund er selvfølgelig ikke ligaens bedste målmand…. Jebsus for et postulat

Hvis de vil ha 5,3 så betal.. NU
Vi er ikke i en position hvor vi kan lade det stå
Og falde med 2 mio fra eller til…

Derudover har CV vel også andre handler han skal have styr på?
Så læg dog de 5.9 millioner på Leopold.hvor svært kan det være.han er os end mere klasse målmand end lucas lund. Kan man byde 12 millioner på lucas lund..så da os råd til en keeper til6.1 millioner mindre.
Da noget som virker mystisk.har vi stadigvæk en del gæld.eller hvad med de nye ejer.synes ikke man høre meget om dem mere.nævne de ikke de ville hente 4-5 forstærkninger da kunne går direkte ind på holdet.da der kun hente 2 forstærkninger.men vi har os miste hermansen.og slimane.
Mit bud er mikkelsen står mod silkeborg.og evt den nye keeper blever hente idag.og står imorgen i træningskampen.
Olsenm691@gmail.com
JowHansen det kunne jeg godt gøre så ville der ske noget, nu er det dog ikke mit job så CV må punge op den fedtede hund han har fået penge af ejerne så skal man ikke fedte om to millioner, burde sige sig selv
Brøndby og Chelsea
Efter at have læst de indlæg hvor holdningen er at CV bare skal betale i stedet for at forhandle, vil jeg anbefale at i prøver at komme med i et forhandlingsforløb. En dygtig sælger slår aldrig til på første tilbud, uanset hvad CV byder, er de første bud aldrig gode nok, og hvis sælger acceptere tilbuddet, ved man som køber, at man har betalt overpris.
Et andet argument er at det kun er et par millioner det drejer sig om, så hvorfor ikke bare betale. Som jeg husker det, har BIF et budget omkring 100 millioner/året, derfor er er par millioner her og et par millioner der mange penge. Hvis sportsdirektøren ikke kan finde ud af at købe og sælge til den rigtige pris, er jeg sikker på at bestyrelsen hurtigt vil finde en der kan.
Endeligt har jeg set argumentet om at hvad er nogle millioner sparet, sat op imod hvad det vil koste i tabte kampe. Det syntes jeg faktisk er et fint argument, jeg har bare den holding, og det har CV sikkert også, at Mikkelsen er god nok til at starte for BIF, ellers var han vel ikke 2. målmand.
Kims

Di har selvfølgelig nogle relevante pointer

Du skal også bare huske lidt andre ting.
Hvis tilbuddet er så godt at man kan få en fuldgod erstatning for Hermansen til den slags småpenge, er der god mulighed for andre også gerne vil hente ham. Måske også flere end bare AGF.
Så hvis man venter for længe risikerer man også at varen når at blive solgt.

Timing er derfor også en ubekendt her.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Man hørte fuldstændig samme råb efter ny 1. Målmand da Schwäbe skiftede, dengang havde man tiltro til Hermansen. På samme måde kunne man have tiltro til Ægidius der jo har samme alder som da Hermansen overtog. Og så kender han jo alle spillere..
Ja prøv nu bare at give Ægidius chancen i nogle kampe og så se hvordan det går
Målmanden selv, har vel også noget at skulle ha sagt. Han har afvist langt større klubber end Brøndby. Er kontraktfri til vinter og kan derefter stort set vælge og vrage. Hvorfor skulle han dog så vælge Brøndby og den ligegyldige suppe frem for større adresser i europa


Præcis min ven.
Det eneste Brøndby kan tilbyde Leopold Wahlstedt er penge og spørgsmålet er om et sign-on fee på mindst 15 mio.kr er nok?
Annonce