Snak

Mere indhold efter annoncen

Avis: Brøndby hæver buddet på svensk målmand

lør 22. jul 2023

BT skriver, at Brøndby IF igen har budt på Leopold Wahlstedt, der også har fået interesse fra AGF.



Læs hele nyheden her
Så byd dog de fucking 5.5 mio de vil have og få den førstemålmand på plads!!!
Så latterligt man står og diskuterer to millioner på så vigtig en plads, tag dig samme cv man
Brøndby og Chelsea
Hvorfor “bare” byde op??

Tror man penge gror på træerne??

Udbud og efterspørgsel skal nok finde den rette pris. Noget tyder på AGF måske ikke er så vild aktive, eller attraktive alligevel.

Ellers havde andre jo “bare” budt 5,5.

Når man forlanger 5,5, så springer man nok til på 4,5.

Men uanset, så er der langt tid til 1. september. Der kan ske meget inden
Come on mand! Smid nu de penge!
Fordi Brøndby mangler en førstemålmand NU, CV kunne længe have sørget for at sikre sig en keeper, man vidste Hermansen var væk til sommer… igen igen er han alt for langsom CV, og derfor må man betale “peanuts” som to millioner ekstra er for at få lukket et kæmpe hul
Brøndby og Chelsea
Det er da flot dette her:
FCK har sikret sig en ny målmand, inden et salg af den gamle.
BIF sælger derimod uden at have en erstatning klar.
Smukt arbejde CV. Det samtidig med at der bliver fremsendt det ene skambud efter det andet, på en yderst lovende målmand.
Det ender nok med at AGF snupper ham, og så står BIF tilbage med....Ja hvad?
Tænk om ledelsen en dag kunne indse at CV kun kører klubben i sænk og smider ham ud.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ind med Ægidius de første par runder. Se hvordan han tager sig ud på pladsen, og så må vi se hvor presserende det er med en ny målmand. Det kan også være at prisen på de andre falder i løbet af vinduet.
Men hvorfor ikke bare gå i forhandlinger med klubben og få en købspris afklaret på et møde i stedet for at byde i blinde?
Vi skal ikke satse på en ung knægt der har spillet nogle kampe i 2.division indtil CV får nosset sig sammen!! Mikkelsen står imorgen også SKAL der være en ny mand i målet til næste weekend, ellers står man jo bare i samme situation igen efter 6-7 runder og er langt efter top3
Brøndby og Chelsea
Målmanden selv, har vel også noget at skulle ha sagt. Han har afvist langt større klubber end Brøndby. Er kontraktfri til vinter og kan derefter stort set vælge og vrage. Hvorfor skulle han dog så vælge Brøndby og den ligegyldige suppe frem for større adresser i europa
Nu ved vi rent faktisk INGENTING om den handel andet end hvad B.T lader som om de ved..
Annonce