Snak

Mere indhold efter annoncen

Avis: Brennan Johnson nærmer sig Everton i byttehandel

I dag 16:12

The Times skriver, at Everton og Crystal Palace er i dialog om en aftale, der sender Brennan Johnson til førstnævnte, mens Dwight McNeil går den modsatte vej til London-klubben.



Læs hele nyheden her
Byttehandler sker stort set aldrig. Lige præcis denne byttehandel ville ikke skabe glæde hos hverken Everton fans eller Crystal Palace fans.

Er der tale om et direkte bytte, vil Everton nok økonomisk stå som vinderen, da McNeil kun har 1 år tilbage af kontrakten.
VAR OUT, Premier League = Corruption
Sten
Du har ret i at bytte handler sjældent sker , nok fordi agenter, så ikke få nogen stor bid af kagen , de vil hellere sælge.
Men Crystal Palace fans ser ikke det store lys i Brennan og vil gerne af med ham .
Om Mcniel vil den anden vej er vel spørgsmålet , han var næsten udlejet til Palace i vinters og hans bedre halvdel var stærkt utilfreds med Palace derefter.
Men nu kan omtalte bedre halvdel så komme til at bo i London alligevel, så mon ikke hun kommer over det.
Annonce