Snak

Mere indhold efter annoncen

Avis: Club Brugge byder 80 mio. for Daramy

ons 11. aug 2021

Ekstra Bladet skriver, at Club Brugge har budt omkring 80 millioner kroner for FC København-spilleren Mohamed Daramy.



Læs hele nyheden her
Jeg synes egentlig 80 millioner er en fin pris for Daramy. Jeg er dog ikke helt overbevist om det er en høj nok pris for FCK at sælge i deres aktuelle situation. Omvendt så falder prisen vel betydeligt næste år, når han kun har ét år tilbage af sin kontrakt.

At der er nogle der godt vil tale ham til at skulle sælges til samme pris som Kamaldeen virker ret vanvittigt.
Håber at se ham året ud i Superligaen. Syntes han har bygget på, og at hans dispositioner er blevet langt bedre. Kan godt forstå hvis FCK accepterer, men som fan af danske talenter og Superligaen generelt, ville det være træls helt egoistisk hvis han skulle skifte nu.

Hvis han fortsætter med at bygge på, kan han også sagtens ende på en større adresse. Men vigtigst af af, er at han får spilletid.

FCK kan være stolte af ham.
80 for lidt, 100 kan man sælge, MEN lad ham nu lige brænde ligaen af her nu. Vores eneste kant med fart og evne til at drible en mand
Tja Cajuste for 14 mio euro vil nogle også mene er vanvittigt
Håber FCK holder på ham sæsonen ud som minimum. Han spiller satme godt når han virkelig vil det. Han kan stadig udvikle sig og blive endnu bedre, og mere kontinuerlig. Det kan han sagtens gøre i FCK. Hold på ham PC!!!!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Selv 100 mio vil ikke være nok til at kompensere det sportslige hul det efterlader!! Giver man bare mesterskabet væk for 100 mio kroner?
Hej
Fair pris for en spiller, der har et vis talent, men endnu mangler at vise det over længere tid.
Perfekt - og ja MO er vigtig for FCK i denne sæson, derfor skal det være ekstraordinært godt bud
Tja Cajuste for 14 mio euro vil nogle også mene er vanvittigt


De høje priser for Cajuste er jo kun rygtet i medierne, og så er det jo løgn historier må man forstå. I hvert fald i følge dig.

Daramy er en rigtig fin spiller, og uden tvivl et af de største offensive talenter i ligaen pt. Han er dog ikke i nærheden af at være lige så god som Kamaldeen i min optik. Jeg kan godt forstå hvis FCK fans gerne vil have mere for ham - i sær i deres aktuelle situation med offensiven.
FC København begynder ifølge avisen formentlig først at interessere sig for buddet, hvis det når op omkring 100 millioner kroner, skriver Ekstra Bladet.


Håber jeg er rigtigt.
Superliga og FCK fan
Annonce