Snak

Mere indhold efter annoncen
@Épandeur à Fumier

Jeg lægger ikke ord i munden på dig det var dig selv der skrev det, men det er sjov som du prøver at fordreje alt som folk skriver til dig, er det fordi du ikke vil se virkeligheden i øjnene eller er det bare fordi du har trængt dig selv så langt op i en krog og du bare ikke vil tabe ansigt.
Danmark Brøndby I.F Altid og for evigt England Chelsea F.C
EAF

Jeg ved ned 100 % sikkerhed du er fuld af løgn

Jeg ved med sikkerhed du svarer uden om fordi du er modstander af fakta

Jeg ved nu også, at du bevidst svarer udenom fordi det rammer dig bagi, hvis du skal svare seriøst.

Jeg ved helt sikkert at du er en troll

Så har vi begge fæet afløb for, hvad vi med sikkerhed ved.
Men det jeg ved med sikkerhed passer jo.

Jeg har ikke fået afløb for noget, men det behøver jeg heller ikke.
Snefnuggene smelter i varmen, og gud hvor er det godt!!!
Og den mest troværdige måde, at gøre tingene på, er ikke, at gå til pressen i 2 uger, inden man henvender sig til fagforeningen. Faktisk, er det den mest utroværdige måde at gøre tingene på.

Spillerne har fra dag et, bevist, at de aldrig var interesseret i en dialog. Derfor kommer de aldrig nogensinde, til at få deres vilje i denne sag.

PMG skal nok få luget ud i alt ukrudtet.


Jeg er slemt bange for, at det sidste PMG har brug for er holdninger og argumenter som disse. De har i manges øjne brug for hjælp og vejledning til, hvordan de får styr på skidtet og lad os håbe de søger den.
Og det jeg skriver ovenfor det passer jo. Det er noget jeg ved. Det er fakta.

PMG, Hyballa samt dig og resten af bjørnebanden (SenTex og Claus) er ved at lave en syg kultur i Esbjerg.

Så har vi igen leget den samme leg og kommet med de samme slående argumenter. Fik du afløb forbudne frustrationer nu?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg ved stadig ikke hvad det er du tror, jeg skal have afløb for.
Snefnuggene smelter i varmen, og gud hvor er det godt!!!
Jeg er slemt bange for, at det sidste PMG har brug for er holdninger og argumenter som disse. De har i manges øjne brug for hjælp og vejledning til, hvordan de får styr på skidtet og lad os håbe de søger den.

De har overhovedet ikke brug for nogen hjælp, de har totalt styr på tingene. De er udmærket godt klar over hvad de laver.
Snefnuggene smelter i varmen, og gud hvor er det godt!!!
Set ude fra virker det ikke sådan. Det er noget jeg ved. Set indefra virker det ikke sådan. Det er fakta. Set fra din alternative verden kan det sikkert godt se sådan ud. Du har dog ret i, at ejerne er kolde og kyniske jf dit tidligere indlæg Jeg kan dog ikke forstå, hvorfor du nærmest virker stolt af det for det er godt nok ikke en kompliment at få i denne kontekst
EaF

En APV kan de da stadig godt lave sideløbende. Den er bare dybt useriøs ift. en advokatundersøgelse.

Nej, der skal være en APV, det har været lovkrav i mange år, og den skal som minimum revideres hvert 3. år. Med mindre der sker ændringer i arbejdsmiljøet, så skal den opdatetes løbende.
Og den har absolut intet med en advokatundersøgelse at gøre, med mindre den omhandler arbejdsmiljøet, og kommissorium er udarbejdet af ledelsen og medarbejderne i fællesskab.


Advokatundersøgelsen er bare ikke en APV, den er langt mere grundig end det.

Den har intet med en APV at gøre

Det eneste du finder ud af, med en APV er om der stadig skulle være et problem, ikke om der har været et problem. Og hvad er det du helst vil vide?

Det er ikke korrekt, en APV er en kortlægning af arbejdsmiljøet i virksomheden, og hvis der er et problem med arbejdsmiljøet i virksomheden, skal det afhjælpes via kortlægning og handlingsplan indtil problemet er afhjulpet

Hvis de skal lave en APV, så gør de vel det. Jeg kan ikke se problemet, det er ikke den helt vilde opgave at lave en APV.

Det kan være en kæmpe opgave at lave en APV, specielt første gang, og hvis der er flere forskellige arbejdsområder i virksomheden

Der kommer ikke den helt vilde reaktion fra arbejdstilsynet. Jeg har oplevet langt vildere overtrædelser som blot er opfulgt af en venlig opfordring.

Så har du nok været heldig, man kan risikere bøder for flere overtrædelser af arbejdsmiljøloven, hvis man ikke har styr på sin APV, samtidig med at man kommer i ATs søgelys, og deraf få flere besøg.
Se for eksempel nedenstående link


https://www.fanet.dk/artikel/manglende-apv-kan-koste-boede-paa-10000-kr-1571
De har overhovedet ikke brug for nogen hjælp, de har totalt styr på tingene. De er udmærket godt klar over hvad de laver.


Det tror jeg simpelthen ikke på, at du selv mener.
Og mon ikke de allerede er i gang med at få lidt hjælp til den her situation af nogle gode folk? Det håber og tror jeg.
De har vel trods alt deres investering og deres penge kær
Annonce