Når spillerforeningen dukker op er der givetvis noget om snakken.
MEN, lad nu parterne mødes og se hvordan man kommer videre.
Det sejler...........
MEN, lad nu parterne mødes og se hvordan man kommer videre.
Det sejler...........
kimjen
Kasper Hjulmand og Gareth Southgate har lige vist hvordan en træner skaber resultater med en moderne ledelsesstil. Esbjerg vælger så at gå i den stik modsatte retning med hård gammeldags ledelsesstil med fysisk og psykisk afstraffelse.
EFB er bare verdensmestre i at ansætte nye trænere, og så fyre dem kort efter.
Glen er ansat indenfor 2 døgn.
I hørte det her først!!
Danske fodboldspillere er en flok kællinger, derfor de sjældent slår igennem i udlandet, fordi de pludeligt møder "modstand" som Mor ikke kan hjælpe dem med
Han ryger inden ugen er omme, det er helt sikkert, den slags fungerer måske nede i Tyskland, men spillereglerne er altså en del anderledes her i Danmark, her holder vi os heldigvis for gode til den slags.
Synd for EFB spillerne der er fanget i situationen, men sådan er det når man ansætter folk på data, fremfor menneskelige kvalifikationer. Egentlig skægt for der har sørme været mange EFB folk som har været efter alle mulige andre klubber for ikke at have styr på det, måske de skulle se indad og selv få orden i rodet i egen butik.
Udenlandske investorer i dansk fodbold er og bliver aldrig en succes, måske i FCM, men ellers er der godt nok langt mellem snapsene.
Pøj pøj med det EFB.