Snak

Mere indhold efter annoncen
Hold kæft det sejler i Esbjerg.


As is tradition.
Esbjerg fB
Nu er det jo ikke en badeferie at være prof. spiller og de danske spillere har en tendens til at slå op i banen, når det bliver hårdt.


Ja danske spillere er dovne og forkælede, de er curlingbørn der bliver pakket ind i vat.

Det er også derfor vi aldring nogensinde får et landshold der præstere noget.

Mentaliteten er der simpelt hen ikke.
Someday, someday, someday, someday, someday, someday Leeds United
Transfermarkt siger 29 i Esbjergs trup, det siger vist alt om, hvor meget du følger med i hvad der sker i Esbjerg.


Næh det var hvad jeg kunne se her på bold. Men tror du så de lader 10 ud af 29 gå?
Ja danske spillere er dovne og forkælede, de er curlingbørn der bliver pakket ind i vat.

Det er også derfor vi aldring nogensinde får et landshold der præstere noget.

Mentaliteten er der simpelt hen ikke.


Ja, det er derfor vi lige var i en semifinale til EM igår. Sikke noget vås du fyrer af.
Womble@ Det lyder spændende, var ikke klar over det.
Så er det jo oplagt at kontakte Alexander Zorniger, han er jo eksperten til genpres..
AK1978
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja, det er derfor vi lige var i en semifinale til EM igår. Sikke noget vås du fyrer af.


3 sejre, 3 nederlag, ikke super imponerende EM.
Så det er ikke imponerende, at gå i en semifinale? I øvrigt tabte vi til 2 hold, der utvivlsomt har et bedre hold, og ligger henholdsvis nr. 1 og 4 på verdensranglisten. Finland kampen kan man ikke klandrer nogen for. Spillerne så deres holdkammerat kæmpe for livet, og skal derefter genoptage kampen. Fuldkommen vanvid.

Selvom 2 tosser mener noget andet, så kan der ikke være 2 meninger om hvorvidt Danmarks præstation ved EM var meget imponerende.
Sjovt, at Esbjerg med deres sympatiske fans ...
Bliver ved med at træffe de forkerte beslutninger - men underholdningen den sørger de da for - så tak for det.
Ikke imponerende hvad EFB har haft af trænere og hvor længe trænerne holder derude ved vestkysten…
Det ender galt en dag, rigtig galt.. og hvis EFB ikke lige ved det så er Jonas Dahl ledig igen…
Formanden siger " Han anerkender dog, at Peter Hyballa retorisk har en stil, der er usædvanlig i Danmark.
- Jeg kan forstå, at der er blevet sagt nogle ord, som måske er standardprocedure i andre lande, men ikke i Danmark. Vi må tilpasse os de lokale standarder.
Ifølge JydskeVestkystens oplysninger er det langt fra hele spillertruppen, der ønsker cheftræneren fyret igen efter blot to uger på esbjergensisk græs.
Når der er røre og utilfredshed i et omklædningsrum i en klub, er det som udgangspunkt startet af etablerede spillere, og det er også tilfældet her, erfarer JydskeVestkysten. 5 spillere er utilfredse "
Annonce