Snak

Mere indhold efter annoncen
Ståle vil ikke have Bendtner desværre
Men håber alligevel
Nej tak virker for dyr...... der må være andre .... skal bruge en ala core ... stor og stærk til en 15-20 kasser hvert år
Ud fra de klip man se på youtube med ham, virker han ikke som en spiller, det skaber noget selv. Men han ser ud til at stå de rigtige steder og har et godt spark. Hmm.. han kan få problemer i en liga med kompakte og fysisk stærke forsvarsspillere.
Bendtner er for gammel og slidt til suppen! Flot han kan lave basser Rosenborg, ikke svært! De skal hente en klasse angriber der laver 20-30 basser i den kommende sæson hvis de vil vinde! Ellers vinder de ikke! Og utroligt Fischer vil spille suppen når han er klasser bedre end det!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
En FCK angriber der ikke er et skur man kan høvle bolde ind til, hvad sker der Ståle?
Nu er det er en BT artikel, så mon ikke vi lige skal se om det rent faktisk er mere end et løst rygte ;)

De skal hente en klasse angriber der laver 20-30 basser i den kommende sæson hvis de vil vinde! Ellers vinder de ikke!


@JonasBNielsen98, Hvorfor ikke bare hente en der laver 30-40 basser, når man nu alligevel skal i markedet?

Er der nogensinde en klub i DK som har hentet en spiller ind der lavede 20+ kasser i sin debut sæson?
Er der nogensinde en klub i DK som har hentet en spiller ind der lavede 20+ kasser i sin debut sæson?


Miklos Molnar gjorde det i sæsonen 96/97 med 26 mål i 33 kampe, da han kom til Lyngby fra Herfølge. Men han var naturligvis heller ikke ubekendt med at spille i Superligaen.
Nordens største!1
Sindsygt som FCK kan "hype" omkring køb af spillere. Hvad med en argentinsk spiller som muligvis Maradona er far til, kæmpe overskrifter og alle skal ind og se giraffen. Lidt som a la Matic, hypet via en kendt bror i England.

Nu triller han wienerkugler et og andet sted i Alpelandet, flop køb.

Nej der er PANIK i FCK her 14 dage før start Superliga 2018/19
Hvor bliver han hypet henne? Kan ikke rigtig finde nogle steder
Annonce