Skal love for udsalget starter tidligt i år
Snak
Avis: FCM-stopper tæt på Club Brugge
I dag 20:18
I dag 20:31
Er sørme spændt på at se hvad FCM henter ind… Lee sælges, Diao langtidsskadet, og kun 2 reelle centerbacks tilbage, det er spændende da
I dag 20:34
Åh nej, det er sgisme en dårlig nyhed! Syntes han har været super god det sidste år - langt mere stabil end Diao. Er også overrasket over at han ikke kan lande på en højere hylde end Club Brugge…
I dag 20:37
Nej nej hvad laver Fc midtjylland klart en af deres to bedste center sammen med erlic så meget hellere sælg Mads Bech som ikke har bevist en skid siden han kom kun lange indkast
I dag 20:39
Nej nej nej hvad laver Midtjylland klart en af deres to bedste center backs sammen med erlic så meget hellere sælg Mads Bech som ikke har bevist en skid kunne det eneste han har bevist er at han kan kaste langt
RedigeretI dag 21:04
Ja Club Brugge er jo en stor klub, som har været med i CL 7 af 8 gange siden 2018/19 sæsonen. Det er på ingen måde et skridt til siden, selvom FCM selvfølgelig er blevet en stærk klub. Men den belgiske liga er langt foran Superligaen på ranglisten og økonomi. Men det er selvfølgelig heller ikke et kæmpe skridt op, som Premier League osv.
I dag 21:34
Én af vores absolutte bedste unge spillere, så han skal jo videre - det er ligesom det de bliver lovet, når de "lokkes" til FCM, som første step i deres seniorkarriere. (Så vidt jeg husker, er der kun 1 år tilbage af hans kontrakt - der gik jo (alt for) lang tid inden han fik chancen).
Bare vi får en god pris og i Lee´s tilfælde en tårnhøj videresalgsklausul, så kan vi jo ikke forvente/håbe på mere. Men han bliver mere savnet end nr. 7.
Bare vi får en god pris og i Lee´s tilfælde en tårnhøj videresalgsklausul, så kan vi jo ikke forvente/håbe på mere. Men han bliver mere savnet end nr. 7.
Morten Bruun er den ondeste .