Snak

Mere indhold efter annoncen
Bliver sgu spændende at se, hvor han ryger hen. Han har taget skridt i FCM for hvert år, der er gået.

Selvom FCM hardballer lidt, hvad angår prisen, lol.
Det er sjovt som prisen stiger hver uge.
Uge 29: medierne melder om en pris på 60-65 mil
Uge 30: medierne melder om en pris på 75 mil
Uge 31: medierne melder om en pris på 90 mil

Fortsætter tendensen er prisen 105-110 mil i næste uge.

Godt at brugerne her på bold.dk er gode til kildekritik og ikke falder for denne type af "nyheder"/clickbait... ... ...

LOL, manden der mest bare er et stort skrummel. Tror FCM får en bar røv at trutte i, hvis de holder fast i det priskrav.
Der findes ikke billige mesterskaber. Derimod findes der ufatteligt dyre andenpladser.
Får de 25-30 mil så sælger de helt sikkert også. Kan vi stole på at de har forlangt 90 mil, det er jo absurd og premier league priser (eller dårlig journalistik).


Dejlig indsigt du har. Jeg kunne tænke mig at vide hvad man sælger Evander til om 1-2 år også. Lucas Andersen, Fischer og hvad ender FCK egentlig med at score på Victor Nelsson eller går de kun i nul på den?
Hvis FCM forsøger at sælge som de forsøger at købe giver det fint mening at komme med en fantasi pris.
Spændende at se om de rammer tæt på de 100 millioner.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Så Robert Skov ryger for 75, ja så er det da klart at Store Paul skal koste 90! Det er da endnu en god joke fra heden.
Hvis FCM forsøger at sælge som de forsøger at købe giver det fint mening at komme med en fantasi pris.
Spændende at se om de rammer tæt på de 100 millioner.


Ja det er flot. Du ved jo ikke det mindste om hvad FCM i virkeligheden går efter. Det er så dumt at høre på så det gør helt ondt.
Synes du at de skal gå ud og sige: "Hvor ville det være skønt hvis en klub bare vil komme og give en overpris på 20 milioner for vores angriber"
- Eller endnu bedre, skulle de lige rådføre sig med forummet herinde og hører et par FCK fans om hvad de synes er en fair pris, for derefter at lave et sommerudsalg med 25% rabat for lige at gøre alle glade.

Det dummeste af det hele er at alle er enige om at FCM har været vildt dygtige til at få nogle højere priser end hvad man kunne forvente for deres spillere. SÅ, gør de A) noget rigtigt, eller B) skal de bare lytte til dig?
Anderlecht med Frank Arnesen i spidsen har tidligere budt 37,5 mio. Og de har lige solgt deres angriber til rig kinesisk klub. Så der kommer sikkert et større bud fra dem nu.
Tranfermarkt siger 6 mill Euro, så kan man selvfølgelig ligge det i det man har løst til med det som kilde.
Men en spiller man har afskrevet i dette transfervindue, og som ikke spiller af den årsag, så rammer man nok ca det halve af de 90 mill.
FCC
Nu er jeg ikke FCM fan, men Paul kan meget mere end bare at være høj. Synes faktisk også hans teknik, skudpræcision og evnen til at være de steder han skal er gode.
Annonce