Snak

Mere indhold efter annoncen

Avis: Fire klubber følger Randers-keeper

tirs 3. maj 2016
Blandt andre Club Brugge og Basel følger ifølge en svensk avis Randers-keeper Kalle Johnsson, der langt fra er afvisende for at skulle videre i karrieren.

Læs hele nyheden her
Han er en satme en god målmand:-)
Han står også godt, og er da max trist hvis vi skal af med ham.
DK: Randers FC / Bor Lige udenfor ålleren, så ser begges hjemmekampe så meget som muligt. UK: Liverpool FC, boede i Liverpool indtil 1991.
Med hans niveau er det jo blot et spørgsmål om tid, før han skibes af sted. Forhåbentlig kan klubben tjene lidt på det, og mon ikke Jack Duncan blev hentet ind netop til den dag, Kalle forlader folden?
Randers!
Det forstår man nu også godt. Han er en rigtig, rigtig god målmand og en af de bedste (hvis ikke den bedste) i Superligaen.
Gang Green
Han er en rigtig, rigtig god målmand og en af de bedste (hvis ikke den bedste) i Superligaen.


Han er en rigtig, rigtig god målmand og en af de bedste (hvis ikke den bedste) i Randers.

FTFY
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Basels målmand har lige skrevet ny kontrakt til 2021, så der ryger han nu nok ikke til.
Mon ikke også alt den ballade i Randers har en virkning. Er sikker på der bliver gang i svingdøren...
Kæmpe FCK fan med et stort hjerte for dansk fodbold...
Hvis man har en dygtig keeper, så skaber det interesse.
Uro i klubben gør ikke.
Danmark:Randers FC England:? Tyskland:? Spanien:? Italien:? -kun én klub!!
Han bliver umulig at beholde. Stjerne!
🐎💙🐎 I know what you did last decade against Hobro
Kalle har været en klar gevinst for RFC. Klubben kan ikke holde på ham, så tjen nu en god skilling, og så gå efter Rask fra HIK. Han har kontraktudløb 30 juni.
Randers Freja siden 1998. RFC siden 2003.
Annonce