Snak

Mere indhold efter annoncen
Blokvogn, jo men det holder dig aldrig fra at kommentere om Vejle. Men i din verden går det altid kun en vej. I øvrigt sjovt du i alle tråde altid er på kant med alle brugere uanset hvem de holder med. Du går altid efter brugerne og søger diskussionerne. Læg dertil at jeg i dag skrev et ganske “neutralt” indlæg i anden tråd i dag som du reagerer negativt på. Vi kan sagtens holde os fra Vejle/horsens tråde igen, men vi bed begge hvordan det går for dig. så sent som De sidste 5 dage har du kommenteret i 3 Vejle tråde. Det ville klæde dig....

Jeg arbejder i Horsens. Bor der ikke. Men hvad har det af relevans?

Tilbage til “100% dansk ejet” som du jo så netop nu har erkendt ikke passer. Tak for opbakningen mod Lindballe indlæg

Forny du blot dit sæson kort
Hvis BH kan få styr på ham, så bliver han en givnest for Horsens. Men det må virkelig være surt for Pusic! drømmen om BL må være helt aflivet nu og det er egentlig også godt både for ham og omverdenen.
MSØ du er altid hellig du har jo selv været i Horsens tråde så stop nu dig selv, jeg kan jo læse i Madrid hvor mange der er træt af dig, du bliver ved og bliver ved med at spille klog, det er der selv Vejle folk der skriver. Hvis DI syntes at det samme at have en aktie til 5000kr og så eje 60% af klubben er det samme så stopper al fornuftig diskution. Men jeg stopper i Vejle tråde og du stopper Horsens tråde, så tror jeg der mange der bliver glade.
ACHorsens
Blokvogn: du glemte lige at AC Horsens er 100% Danskejed. hvem ejer VB. RIGTI GOD SESON TIL ALLE, og fair spilled lokal opgør.


Zolotko skriver sikkert bedre dansk end dig
Der findes kun en menneskerace - Homo Sapiens, som i øvrigt ikke er ren, da der i tidenes morgen blev knaldet løs med Neandertalerne mm
Hold da op det vil være dejligt. Men du plejer nu at troppe op som den første af os to igen viser historikken. Men lad os holde våbenhvile igen nu.

Men ja al seriøsitet ophører når du bruger argumenter som 100% som du så efterfølgende må erkende ikke er sandt og sådan har det været gennem tiden med indlæg fra dig.

@Langetå, det er sku lavt af dig at synke ned på det niveau med den kommentar til Lindballe. En ting er, at Horsens fans ofte fordrejer tingene i mangel på bedre og ikke forholder sig til fakta, men man kan ikke gøre for at være ordblind.
Alle klubber har en eller anden tosse til at surfe forum på Bold.dk.

Vejle har MSØ, Horsens har Girty, som er en større trold. FCK har adskillige.

Der findes kun en menneskerace - Homo Sapiens, som i øvrigt ikke er ren, da der i tidenes morgen blev knaldet løs med Neandertalerne mm
Haha velkommen til fucking nationen 3.0 :-D
Ligesom man var begyndt at blive nervøs over de spillersalg Horsens har foretaget, og hvordan det nu skulle gå, hiver Bo denne kanin op af hatten. Jeg er ikke et sekund i tvivl om at han bliver en succes, og jeg er ikke et sekund i tvivl om at Horsens har råd til hans løn, ellers ville de ikke have gjort det. Formanden har jo for ikke så mange dage siden udtalt at de spillersalg sikrede at Horsens stadig ville have en god økonomi selvom de skulle rykke ned, det ville de aldrig sætte over styr. Jeg vil tro at den løn han får sagtens kan betale sig hvis Horsens bliver oppe, og skulle det gå galt vil de sikkert få en del af lønnen ind igen ved et salg, da han har kontrakt for 2 år. Jeg venter spændt på hvad Bo mere har i posen, for der skal nok komme et par spillere mere til. Til de brugere som kun har negativt at skrive om Horsens, så må det bero på misundelse over at vi har så dygtig en ledelse med Bo Henriksen i spidsen. Uanset hvordan det bliver vendt og drejet, så er det ikke mange klubber som kan nå så langt på den økonomi Horsens har, og så er jeg skide ligeglad med spillestil bare det virker. For dem som har set vm, så har stort set alle hold også satset defensivt, så hvis store nationer kan det, så kan lille Horsens vel også tillade sig det.
Overraskende stærk signing af Horsens, men jeg tror ikke der er nogen tvivl om, at man har måttet strække sig meget langt økonomisk. I EfB tjente Pusic 2,5 mio. kr. om året, da han blev hentet fra en halv anonym tilværelse i Norge. Han har siden tjent bedre i både FCM, FCK og AGF, så det må koste en pæn del af lønbudgettet til nye spillere i AC, og de spillere man har solgt har jo ikke tjent alverden lønmæssigt, så det bliver spændende at se hvad der ellers kommer af tilgange.

Og i øvrigt helt enig. Man gør det rigtig godt for det budget, man har. Det er der slet ikke tvivl om. Men det der med at det er et skridt op i forhold til de øvrige klubber der er nævnt, det virker lidt useriøst.
Annonce