Snak

Mere indhold efter annoncen

Avis: Jens Hammer tæt på Vendsyssel-job

ons 18. jun 17:43

Ifølge Nordjyske er Jens Hammer Sørensen tæt på at overtage jobbet som sportschef i Vendsyssel FF. 



Læs hele nyheden her
Den lå lige til højrebenet...
Ja, den kan vel godt ryge i “verdens mindst overraskende udnævnelse” folderen…
Er det godt?
Selvom alle vidste den ville komme er det nok alligevel den mest velansete transfer VFF kan lave efter så meget kaos… mon ikke Hammer nok skal få ro på bagsmækken igen med nogle stabile handler? Evt hent nogle af de garvede fra Fremad Amager
Det skal Vendsyssel være glad for. Hammer formår at få meget ud af lidt, og han har lært at sælge rettidigt.
Tidligere bruger hed Wuhaa. 1924.
Det var ikke et imponerende arbejde Christian Larsen fik udført, før han forlod den synkende skude, så det vil nok være en pæn opgradering med Hammer.

Han har også et godt kendskab til klubben efter alle de gange, Hobro har banket Vendsyssel :(
Støt dit lokale fodboldhold
Tillykke til begge parter.
kimjen
Han må elske udfordringen i kaosset. Er man købt eller solgt, og hvilken vej skal man gå.

Tror sagtens han kan få godt sit aftryk, så klubben kommer på ret køl igen.
At nogen vil ansætte den mand har jeg svært ved at forstå - i Esbjerg formåede han som direktør for fodboldklubben at sende fodboldklubben i skifteretten ved som siddende direktør i Esbjerg Ejendomme at sende indsigelse til det førstnævnte selskab han var direktør i.
Meget dårligt kan man sige om EFBs tidligere ejerskab, men den slags ageren er jo fuldstændig vanvittig.
Annonce