Snak

Mere indhold efter annoncen
Stop nu, Leoni er på ingen måder bedre end Konate lige nu. Det kan være han en gang bliver det, det ligger dog nok nogle år ude i fremtiden i så fald og det må tiden så vise.

Alt afhængig af hvor meget de vil smide for Konate, så skal det være en virkelig god pris hvis han skal sælges nu. Så hellere beholde om indtil kontrakten løber ud. Vi har forvejen stor udskiftning i defensiven og på holdet generelt, så pt. kan cvi simpelthen ikke tillade os at sælge ham.

Tænker han smutter til næste sommer og så har vi et år til at finde den rigtige erstatning.
Lets talk about Six Baby
Når den flotteste klub kontakter dig for en kontrakt. Så lytter du, og gør dig klar til storhed.
Når den flotteste klub kontakter dig for en kontrakt. Så lytter du, og gør dig klar til storhed.

I de senere år er Real Madrid blevet til tudeklub nr 1 krydret med egen tv-kanal, der er helt uden for pædagogisk rækkevidde. La liga er blevet noget af et shit-show.
Hvis der er noget som er sikkert, så er det at Liverpool fans sidder klar i flok til at tale ned om deres egne spillere som ønsker at forlade klubben.

Han er ikke Liverpool fan, han troller bare. Check posthistorikken.
Ret off topic, men hvilke klubber er verdens største ift brugerne herinde?

Må gerne være I jeres egen subjektive rækkefølge, men ligeså gerne bare nævn dem frit fra leveren.

Tænkte det ville være spændende at høre, nu der var en bruger der snakkede om skridt ned osv.

Jeg tror de fleste kan blive enige om at Real Madrid er verdens største klub, men hvad der følger efter fra 2-5 er jo ret individuelt baseret, især hvad man måler efter/bedømmer på værende vigtigst. En top10 er dog forholdsvis nem imo.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
"Liverpool i denne tid bliver sat i forbindelse med Marc Guehi og Giovanni Leoni." Det må man satmer side. bold.dk skriver selv inden denne artikel udgives at Leoni allerede er skriftet
|🤿& 💰 ødelægger sporten - FAIR PLAY & 50+1frem for alt| |Sympati for OB, Liverpool, Bayern samt San Diego FC og bestemt ikke for hverken AGF, BIF eller MANU|
1. Real Madrid 2. Man Utd 3. Barcelona 4. Bayern 5. Liverpool 6. Milan 7. Juventus 8. Arsenal 9. Inter 10. Chelsea Det er min top 10! Sikkert mange der ikke er enige haha
Bati: Enig i din top-5 i hvert fald ☺️
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
@Batigolazo

Overvejende enig. Måske ville jeg have United lavere på listen eftersom de har været helt væk i mange år efterhånden, men de er stadig i min top 5. Det kan dog ændre sig jo længere tid de er væk fra toppen.

Hvis vi måler på historie er Ajax og Benfica med i min top 10 og Arsenal og Chelsea udeladt til hver en tid. Jeg ved selvfølgelig godt de langtfra er hvad de var engang og at Chelsea og Arsenal har langt flere fans.

Men Benfica og Ajax er stadig to giganter der har sat sit præg på europæisk fodbold.
Er faktisk helt enig angående Benfica og Ajax over Chelsea - gik lidt stærkt med du sidste placeringer - personligt har jeg faktisk mange klubber over Chelsea! Napoli roma fx
Annonce