Snak

Mere indhold efter annoncen
Det der foregået gennem mange år i EFB og nu gentager sig - det er skræmmende.
Peter Sørensen var også den første jeg tænkte på, ham og måske Henrik Pedersen i Vendsyssel er vel nok nogen af de hårdeste danske hunde. Men det bliver givetvis en udlænding. Hvad laver Alexander Zorniger?


Han er i Apollon Limasol.
Næstved, Brøndby, FC Bayern München (CL vinder 2020). \"Jeg kunne ikke falde til i Italien. Det var som at bo i et andet land.\"  - Ian Rush om sin tid i Juventus. https://youtu.be/eHNQjfId_yE?si=PrTsbUHqqHx742W6
Så må Felix Magath være næste mand linet up til ar fuldføre mission "Curling Udrensning".

Jeg er en af de neutrale, som ikke har taget parti med nogen. Hyballa lød til at være en tosse, men der er bestemt også noget rådden kultur internt i EfB virker det som om. Ærgerligt for så en fed dansk klub.

To be continued.
A.C. Milan 1899
Fantastisk som EfB fan at slippe af med den idiot.

Forhåbentligt har PMG gjort deres forarbejde ift den næste træner, ellers kan det sgu være det samme.
Endnu en tysker
Spurs mand siden 1989
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Horst Wohlers
Så må Felix Magath være næste mand linet up til ar fuldføre mission "Curling Udrensning".


Haha tænkte også på gode gamle Magath.

Felux Magarth er klar i kulissen med sheriffstjerner, håndmadder og kolde afvaskninger....... spillerne kommer til at pive efter at få Hyballa tilbage - LOL..
Ville være rart med nye ejere der interesser sig for fodbold ! Hverken PSE's bestyrelse eller direktion har en klap forstand på fodbold !
Hans Facebook opslag er fra INDEN han tog til Tyskland..


Nej. Det blev lagt op på dagen hvor de spillede mod Bolbro, hvor han ikke var til stede.
Næstved, Brøndby, FC Bayern München (CL vinder 2020). \"Jeg kunne ikke falde til i Italien. Det var som at bo i et andet land.\"  - Ian Rush om sin tid i Juventus. https://youtu.be/eHNQjfId_yE?si=PrTsbUHqqHx742W6
https://efb.dk/efb-ansaetter-ny-cheftraener-og-adm-direktoer/

Cheftræner Peter Hyballa, assistenttræner Maik Drzensla og fysisk træner Robin Adrienssen har opsagt deres stillinger, og stopper dermed med øjeblikkelig virkning. Roland Vrabec ansættes som ny cheftræner, og har første træning med holdet onsdag. Samtidig har adm. direktør Brian Bo Knudsen opsagt sin stilling, og han erstattes af Jens Hammer Sørensen.
It's a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his fathers hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love. - Sir Bobby Robson
Annonce