Snak

Mere indhold efter annoncen
Roony er fortid i FCK senest til sommer.
En spiller som ham kan de ikke holde på, når først de pengestærke klubber begynder at røre på sig.
“Han kan ikke spille en kamp fra start” hvilken ekspert udtalelse🙄
Det kan godt være han har haft held og snilde til at score vigtige mål når han er blevet indskiftet, men det er jo ikke sådan at han har spillet dårligt når han er startet inde. Inkl igår, hvor han gjorde en udemærket figur. Og hvorfor er der startet en trend der handler om at kalde han langsom? Det er sgu langt fra sandheden. De punkter han mangler lidt på, er styrke i kamp om bolden og muskelstyrke generelt og der husker man lige på at han kun er 17.
umuligan

"200 mil for en konfirmandlignende svensker med begyndende overskæg"

gal et mindreværdskompleks, hvis man har behov for, at skrive så nedladende.
@BjarkeGelsted

Nåhja for Martin ødegaard var jo også fuldt færdigudviklet som 17 årig.. jesus christ

Ska du ik ha pillet noget gylle ud af ørene?
Håber sgu han tænker sig om inden skiftet. Han har set hvor mange der har skiftet fra FCK der har haft store problemer i udlandet. Der skal han være klog nok til ikke at lave samme fejl. Det er bare en anden konkurrence situation i udlandet, der har du ikke lige dobbelt budget af alle dine modstandere.

Grundet hans ikke eksisterende fart så er det nok begrænset hvad han kan sælges for. Farten gør at han ikke kan starte flere kampe, men stadig kan have betydning som indskifter sent i kampene. Det er dog ikke i nærheden af 200+ mil, hvis man lige tager sine farvede briller af. De skal være glade for hvis de kan få mellem 100 og 125 vil jeg sige.

Mere indhold efter annoncen
Annonce
“Grundet hans ikke eksisterende fart”
Utroligt at du kan kloge dig SÅ meget, blot for at diskvalificere dig selv i processen halvvejs igennem.
Tror forøvrigt du skal tage snakken om farvede briller med dit spejl.
Jeg er med på han har lavet nogle gode indhop og afgørende scoringer i vigtige kampe som bare 17 årig.

Men er jeg den eneste der ikke ser det store lys i ham. Hans kompetencer i åbent spil er virkelig håbløst efter de kampe jeg har set især når han starter inde.

Han kan ikke drible, han virker langsom, hans første berøringer i virkelig ringe. Har ikke oplevet ham sætte nogen op. Synes ærlig talt han er mega overvurderet, hvis du tager hans kampafgørende scoringer fra ham og bare kigger på hans aktioner i kampene.

Til gengæld viser han jo mental styrke ved at komme ind og scorer på den måde, men har bare en fornemmelse af han ikke kommer til at slå igennem på øverste hylde over en længere periode. Jeg tror hvis han er heldig får en gylden kontrakt, hvorefter man ser hans tydelige manglende kompetencer også bliver han en fodboldnomade.

Jeg ser virkelig ikke det store i ham. Hvis en talentspejder virkelig har set hans kampe og analyseret hans præstationer kan jeg virkelig ikke se nogen betale meget for ham.

Han kan jo også ramme en enkelt brandkamp (som imod united) på det rigtige tidspunkt og blive solgt, det har vi jo set før.
Helt enig i din analyse Bjarke!
Ja internationale storklubber betaler bare boksen for spillere helt tilfældigt. Han er jo sagt langsom og kan kun sparke med et ben og har begyndende overskæg. Det må maks blive til 28,5 mio kr. han kan jo ikke noget som ingen anden i Superligaen, derfor undrer PC sig også over PL-klubber henvender sig.

I er til grin af misundelse og burde finde noget bedre at bruge jeres tid på i stedet for at nedgøre, det nok største talent i Superligaen nogensinde.
Han er 17 år (!). Han bliver vild.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Annonce