Snak

Mere indhold efter annoncen
Fra EB

Det er imidlertid et fåtal af russiske klubber, der har midler til at byde så højt, så det er tale om Moskva-klubber, Zenit eller Rubin Kazan.
Claus145

Nu er det jo et komma og ikke et semi-kolon ;-)
Der er altså mange russiske klubber der har de midler. Krasnodar, Sochi og Rostov også.
Hahha, 52 millioner?! Han er da max 15-20 værd?!
Hahha, 52 millioner?! Han er da max 15-20 værd?!


Mon dog - Esbjerg fik 17 mio. kr. for ham i sin tid - der havde han aldrig spillet i suppen men udelukkende 1. division.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
danpad

Dagens joke!.. godt leveret.

Hvis en spiller der leverer 3 mål og 5 assist på første 6 kampe aka har været superligaens bedste her i opstarten kun koster 15-20 mil så de danske klubber sku på røven... Ingen kan jo sælges for mere en 10 mil så.
Det er Rubin Kazan, der har budt.
Fin pris selvom Dreyer er god
AGF siden 1988 Blackburn Rovers siden 1993 Real Madrid siden 1994
Jeg er enig i at han ikke skal koste det samme som Daramy da hans potentiale er større, men jeg synes også at Dreyer har et topniveau som gør ham for god til den russiske liga. Hans præstationer er også blevet mere kontinuerlige denne sæson. Hvis ikke han kan komme til en top 5 liga bør man vente.
Esbjerg - der var han 20 og var lovende. Nu er han bare en normal breddespiller i suppen. Max subtop. Kan gå med til 30 millioner, men han er ikke en rød reje mere værd. Og hvis fcm overvejer at afvise, er de idioter.

Ift stats, så har fcm spillet imod nemme modstandere pt, hvor de nemt har spil og chancer, så selvfølgelig ville hans stats forhåbentligt være 50/50 ift mål og assist.

Jeg syntes har er god, men ikke 50 millioner god.
Annonce