Snak

Mere indhold efter annoncen

Avis: Silkeborg betaler 2,5 millioner kroner for Hvidovre-profil

ons 3. maj 2023

Ekstra Bladet skriver, at Silkeborg må slippe i omegnen af 2,5 millioner kroner for Hvidovre-profilen Fredrik Carlsen.



Læs hele nyheden her
Flot salg af Lassen 👍med tanke på ,at Carlsen kun havde kontrakt til 2024, og dejligt Carlsen når, at spille os i Superligaen 😍og god vind idet jyske Carlsen💪
Øv. Havde gerne set ham i Vejle.
You can talk about spirit, or you can live it - Jürgen Klopp
Gode penge og med de store tv penge der følger med ved en oprykning,kan Hvidovre gå ud og finde dygtige spillere som vil spille for HIF i superligaen..så Lassen skal nok finde de spillere der skal til,så HIF står kniv skarp til den første kamp i superligaen(forhåbentlig)
hvorfor kan man ikke kommentere amoo´s skade?
Spændende transfer og lige efter vores filosofi for indkøb, velkommen til Carlsen.
Stor fan af: Silkeborg IF /// Ikke stor fan af: VAR i Superligaen
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Peanuts for Silkeborg 😜
Super at HIF får 2,5 millioner for Carlsen forhåbentlig er der en klausul i kontrakten, så HIF kan tjene lidt i tilfælde af videresalg.
Også godt, der er lidt til køb af spillere, hvis HIF rykker op. Louka Pripp kunne være en mulighed og endda en offensiv forstærkning. Håber HIF bliver et frisk pust i superligaen
Gode nyheder - håber og tror at Carlsen kommer ind og sætter sig fornemt på en af de 3 midtbanepladser. Det skulle være som erstatning til Brink? Som vil videre i karrieren?
Tvivler på Louka Prip allerede nu vil drage til Hvidovre uagtet om AaB bliver eller rykker ned… havde han været i hans karrieres efterår troede jeg mere på det, men slet ikke nu - stor profil sidste sæson men er fladet sammen med resten af AaB
Det lyder rigtigt spændende. Med hensyn til Brink har jeg læst at han ikke har travlt med at komme væk, så jeg håber at han bliver. Han kan godt lide at være i SIF. Men vi har altså også brug for at styrke bredden, så jeg håber det er sammen med Brink.
Annonce