Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er faktisk interessant det med Thychosen-familien, vidste ikke der var så mange af dem :)

Men ja, Flo-familien er vist ret sammenlignelig :D Det sjoveste er næsten at den by de kommer fra OGSÅ hedder Flo :D
En sand Peter Sørensen/Ståle signing. Flo er dog et flot navn som vækker mange minder.
Han lyder på beskrivelserne lidt som en Morten Beck Andersen type angriber. Det er ikke sikkert at det er så tosset. In Flo we tro.. eller noget.
Eksiljyde i Odense.
Undskyld men hvor er det historieløst af skribenten ikke at krydre artiklen med at Ulrik Flo er i familie med Jostein og Tore Andre Flo.
Jeg hader den klub du holder med. Fck Fan. Årets bold.dk bruger 2011 & 2014.
Lad os lige dvæle lidt ved klubbens måde at håndtere hårdtoptjente sponsorbidrag. Der er hentet 250.000kroner ind fra frivillige der virkelig knokler røven ud af bukserne, for at hjælpe klubben til at få en spiller med tanden mere niveau, end man ellers kan få.

Sikke en tak. En 27-årig nordmand som ikke kan scorer mål på næsthøjeste niveau.
Silkeborg IF
Man får ikke ret meget angriber for 250.000.
Haderslev FK - 1992 HFK Sønderjylland - 2000 SønderjyskE - 2004
Det er da forhåbentligt ikke den forstærkning de har snakket om. Det lyder ikke engang som om han kan forstærke bredden.
Man får ikke ret meget angriber for 250.000.


Nej, men nu er det jo heller ikke de 250.000 man har købt angriber for, men det som man har fået lagt til budgettet. Altså det dyrere end spiller man kan købe, end man kunne have hvis ikke pengene var kommet ind.

I min verden havde det været mere respektfuldt at gemme pengene, og så bruge dem på en marginalt dyrere og bedre spillere end man normalt ville have hentet ind på et senere tidspunkt, frem for bare at købe en lidt dyrere ligegyldig spiller nu.
Silkeborg IF
Jeg forudser at vi inden længe står på Mascot Park, og synger om Ulrik Flo´s fodboldsko!

https://www.youtube.com/watch?v=Q5dWqGXqOkk
Celtic Football Club "30 years ago today my mother and father met. I asked my dad how it came about, "Canny mind, but we humped Rangers 2-0." ~ random Celtic fan.
Annonce