Snak

Mere indhold efter annoncen
Lige over 100.000 kr. om måneden mere eller mindre netto. I Danmark ville han nok blive beskattet halvdelen og selv betale husleje.
FC Unterhaching
Ambitiøst
Saudisk 3 division, og hvis den løn passer som folk skriver herinde, må det være alt andet end imponerende.
Sådan af ren kedsomhed på en søndag læste jeg lige hurtigt op på det område han skal spille i.

Det ligner det er et område i fuld udvikling med stor fokus på turisme. Så vidt jeg kan se investere de kongelige i landet massivt i området med bl.a. en international lufthavn (Til en by med lige over 30.000 indbyggere). Det er desuden også den royale kommission for området som ejer klubben.

Der er også investeret i en okay angriber fra den bedste rumænske liga, så ambitionsniveauet i klubben er nok højere end 3. division.
Svarer det til serie 4?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ambitiøst at han vælger et niveau over Aab....
Rusland vinder i Ukraine: https://youtu.be/iMUAaWK79Vc?si=eiKpFD_Am2siYG19
Ghg
Selvom lønnen måske ikke er meget højere end Superligaen, så tror jeg det handler om skat samt at alle udgifter er betalt.
Jeg har selv arbejdet i SA - du betaler 0% i indkomst skat!

Mon ikke at den gode Sousa får mere end de 26.000 om ugen, samt satser på at blive opdaget og få en stor kontrakt i den bedste række❓
Jeg kan nogen gange godt have svært ved at forstå hvorfor mega rige Premier league stjerner går efter pengene istedet for det sportslige, men i Sousa´s tilfælde kan jeg godt forstå det.

Han er bestemt en god spiller, men han kommer jo aldrig til at spille i en stor liga og i Superligaen har han tjent gode penge, men ikke noget han kan leve af resten af livet og hjemme i Brasilien er der ikke noget sikkerhedsnet, så han skal ud og sikre sig sin fremtid for ham og sin familie. Det havde vi alle gjort i hans sted.


Held og lykke med det Sousa.
Annonce