Snak

Mere indhold efter annoncen
Et andet godt bud, sådan i forhold til udvikling og fremtidig salg, er FCN.
De leder endda efter en angriber. Køb ham for 40, sælg ham for 100 ;)


Rart at der er andre der kan se at omvejen via Farum måske er det rigtige for VB/Faghir/FCN.

//hjst
"Engang Danmarks fodboldby nummer 1. "Klubånd i solskin - troskab i regn"
Ja, jeg tror det ville være et godt match.
Som jeg ser det har han brug for nogle succesoplevelser og lidt medgang. FCK, FCM og FCN ville være gode for ham og netop i FCN ville han kunne gå direkte ind og være starter med høj sandsynlighed for chancer i hver eneste kamp. Jeg er bange for han ville gå i stå i Tyskland.
Super ligaen er ikke god nok til ham vis han skal udvikle sig meget mere.
Men jeg mener at havde læst

Ifølge B.T. ser Stuttgart den 18-årige Vejle-angriber som en spiller, der kan gå direkte ind og forstærke førsteholdet med det samme.

Vis Stuttgart ville bruge ham med det samme og passer det ville han kunne udvikle sig meget
Bare det hele ikke ender som salget af Graulund. Der glippede man mange millioner pga. Grådighed! Men når jeg ser man prissætter en V.B. i FCK i samme prisleje, så mener jeg også WF virker billig pt!
Man skal ikke græde over en væltet mælkespand...
Vejle kan jo ikke sælge spillere i samme prisleje som FCK, M og N kan. Kan VB få omkring 40 mio for Wahid er det et godt salg.
Vejle BK siden 1984
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Faghir ville allerede afsted sidste sommer. Det synes jeg slet ikke, at han er klar til. Ikke, hvis vi taler om en top fem liga. For han ender jo bare med at spille ungdomsfodbold i Stuttgart. Der er ingen grund til at have så travlt med at komme afsted, når man spiller fast i Superligaen som 18-årig.

Han bliver ikke ordenligt rådgivet. Det er vel familien, der trækker i trådene, som vi har set så ofte med spillere fra en anden etnisk baggrund end dansk. Danmark er bare aldrig godt nok.
Pedro Erobreren
Ah, jeg synes nu ikke Faghir har vist meget andet end højt potentiale endnu i superligaen. Tegningerne er der, men det skal også manifestere sig i noget mere slutprodukt. Hvis han kunne komme til det i Vejle ville det være fint, men jeg tvivler på det bliver meget bedre end det er. Derfor ser jeg FCN som værende helt oplagt sådan rent sportsligt. De har erfaringen og tålmodigheden til at få ham til at fungere og udvikle sig. Jeg er ikke sikker på Stuttgart har tålmodigheden.
Han bliver ikke ordenligt rådgivet. Det er vel familien, der trækker i trådene, som vi har set så ofte med spillere fra en anden etnisk baggrund end dansk. Danmark er bare aldrig godt nok.


Det er da ellers noget af en påstand - som du uden tvivl kan føre dokumentation for - eller tager jeg fejl...

//hjst
"Engang Danmarks fodboldby nummer 1. "Klubånd i solskin - troskab i regn"
Faghir er rådgivet af Boutique Transfer, ligesom mange andre af de unge danske spillere…
Jeg tror den bedste rådgivning Faghir og andre kan få er hos eksperterne her på bold.dk
Vejle BK siden 1984
Annonce