Snak

Mere indhold efter annoncen

Avis: Tottenham overvejer Sean Dyche

tors 12. mar 14:35

Tottenham overvejer, ifølge den engelske avis The Independent, at fyre Igor Tudor og i stedet ansætte Sean Dyche på en aftale for resten af sæsonen.



Læs hele nyheden her
Hell yeah. Romero på toppen. Ben Davies hvor end han har lyst til. Ben Mee på en kort lejeaftale. 4-4-2.
Spurs-fan. Man vender sig til det.
Som Leeds-fan synes jeg det er FEDT hvis Spurs henter Sean Dyse
Dyche, som allerede er blevet fyret i en anden nedrykningstruet klub i denne sæson. Spurs må ned og vende. Det fortjener de ærlig talt.
Sean Dyche kommer til at spille fuldstændigt som vanligt, han kommer til at tjene kassen på det, og han kommer til at sikre dem overlevelse.
Hvad med at genansætte Frank nu hvor i har fattet at han er ikke er problemet. ;-)

Men det er en vild kamp om en uge imod forrest. For tror ikke West Ham rykker ud.
AGF og kun AGF!! KSDH!!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Spurs rykker ikke ned! Folk skal simpelthen stoppe deres sensationshunger. Ja, de har mange skader, men de kan stadig stille en stærk start-ellever. Kig en gang over mod Forest og se hvor ringe de er og sig, at det ikke er dem, der tager den tredje nedrykningsplads. Ffs mand
“Og X scorer. Han bommer sjældent”
Spurs rykker ikke ned! Folk skal simpelthen stoppe deres sensationshunger. Ja, de har mange skader, men de kan stadig stille en stærk start-ellever. Kig en gang over mod Forest og se hvor ringe de er og sig, at det ikke er dem, der tager den tredje nedrykningsplads. Ffs mand


Ja for helvede mand, de har slet ikke vundet i 10 kampe eller mere og spillerne ligner nogle, som har givet op. Folk er helt væk.
@Ghosteface

med 1 point ned til nedrykningsstregen og med den form Tottenham er i, der er der satme ikke meget sensation over at tro de kan rykke ned.
Og specielt ikke med Tudor ved roret, så er lidt imponeret over at du kan være så skråsikker😀
Lets talk about Six Baby
Ej, men der er også rigtig mange mennesker der snakker om Spurs som om at de allerede er rykket ned. Det er de ingenlunde, og der skal ærligt talt ikke meget til for at de ikke gør.
2026 blev året, hvor vi opdagede evig energi, da vi bandt verdens kraftværker op på Danny Blanchflowers roterende kiste, samtidig med at Sean Dyche blev ansat som Spurs-træner.
Chelsea siden 2002, Manchester City siden 2007, Paris Saint-Germain siden 2010 & Newcastle siden 2020.
Annonce