Snak

Mere indhold efter annoncen
Cf

Ja det er vildt usportsligt at Viborg lægger til pressen at Brændby har budt, bare for st få andre til at byde så de kan kræve en højere en højere pris.
Føj
Præcis.
Lige på venstre back er vi skidt dækket ind hvis vi mister Sørensen.
Da Sørensen blev skiftet ud midt i anden halvleg i en af de tidligere kampe i denne sæson forsøgte vi med Anyembe - det er ikke en holdbar løsning.

Viborg, nu må I lige spænde hjelmen og kræve minimum 15 mio for Sørensen.
Leeds supporter siden 1995 (Desværre kun 4 livekampe indtil videre) Sept. 1998 PL Tottenham - Leeds 3-3 Aug. 2002 PL Leeds - Man City 3-0 Marts 2008 L1 Leeds - Bournemouth 2-0 Marts 2008 L1 Leeds - Cheltenham 1-2 ALAW - MOT
Viborg, nu må I lige spænde hjelmen og kræve minimum 15 mio for Sørensen.


Så kan de vist lige så godt sige at han ikke er til salg.
NP er Suppens bedste 6'er!
7 mil er vel en fair pris, Viborg er på ingen måde tvunget til et salg - vi er sent inde i vinduet og muligheden for at finde en erstatning skal gå rigtig stærkt - så fair de hæver prisen.
Sørensen er en yderst velspillende back - der skal bare betales hvis du spørgere mig. Blas er nok væk til sommer senest alligevel.

- Jeg forstår transfervinduets kabale, men derfor er det frusterende at vente på at vi forstærker os, yderligere.
Men at svine CV til hvis man er Brøndby sympatisør, vidner om mangel på intellekt. Han gør et fremragende stykke arbejde, han er en nøgternt type fremfor en gambler bør alle være tilfredse med, efter de situationer vi har stået i som klub.
Er det ikke også snart for sent for Brøndby at finde noget kvalitet. Der dukker måske en hovsa løsning op til sidst. Eller er der nogen det ved mere?
Annonce