Snak

Mere indhold efter annoncen
ærgeligt, Det er en af min søsters venindes kæreste så jeg har mødt ham nogle gange og han er en virkelig sympatisk fyr så det er trist :(
Jeg så hele kampen, og jeg kan næsten sige med 100 % sikkerhed, at Ayoub lyver. Der blev slet ikke råbt noget racistisk under kampen til ham, som mange andre også har skrevet på tråden. Efter, at han scorede til 2 - 1, så valgte han at fejre målet på en tåbelig måde, foran alle Hvidovre fans. Efter det begyndte Hvidovre, at buhe ad ham, men der blev ikke sagt noget racistisk. Jeg tror mere, at han prøver at finde en undskyldning, for at fejre målet på den måde, som han gjorde!


Check lige diverse interviews om sagen på kanalsport.dk. Intervieweren har da helt klart også hørt det, men han var nok også tættere på banen end du var.
Andy @ får du lige namedroppet lidt der, hva?

Jeg "raiser" den med, at jeg engang så Martin Retov i Fields..

Er det bare et tilfælde at 95% af alle FCK fans også er R. Madrid fans, eller hvad?
Lamt at spille rascismekortet i 2010. Kom nu videre! Gør det nogen forskel om nogle tosser råbte et eller andet?

Lamt at skrive sådan noget!

Hvis du læste artiklen ville du ikke være i tvivl om det gør nogen forskel

- men at de råber, at de vil slå mig ihjel og sådan nogle ting, det er meget skræmmende.

- Det er ikke hver dag, man hører ”vi ved hvor du bor” og abelyde og sådan nogle ting.

- når man så kommer ned i omklædningsrummet, og man kommer hjem, så er det skræmmende.

Kan ikke være rigtigt at han ikke kan passe sit arbejde uden racistisk tilråb og trusler på livet...

NEJ til slutspil i SuperLigaen - det er en joke!!! Topplaceringerne skal ALTID afgøres via normal struktur.
Sådan Hvidovre. Udlændinge skal sku ikke blokere for dansk fodbold..Det påvirker os vores landshold..

Landsholdet er elendigt, så det bliver blot værre hvis der sker det, som du påstår. Så måske du skulle spørge Pia Kjærsgaard til råds, så kan det være, at du kan finde en bedre løsning... Du bare lost man :)
Folk som dig og Pia K. burde lære noget af landshold som Tyskland og Frankrig, som kan finde ud af at integrerer ´alle´ spillere.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@ gallas10

Måske Frankrig ikke lige er det bedste sted at kigge hen, med VM i mente ;)

Ellers kunne vi godt blive bedre - nu er det jo heller ikke sådan at ingen af udenlandsk herkomst har spillet for DK, bare ingen 1. generations immigranter.

Peter Bolesław Schmeichel f.eks.!
NEJ til slutspil i SuperLigaen - det er en joke!!! Topplaceringerne skal ALTID afgøres via normal struktur.
@Lionel Xaviesta
Haha jantelov er der nok af så du skære dig ikk ud fra mægten, men fair nok, hvert menneske er jo forskelligt ;)
Synd for Ayoub.. syntes det er skammeligt at folk ikke kan komme længere i teksten..

Fodbold får dog bare folk til at smide deres rationalle handlinger overbors og reagere på der primale instinkt
Bedste Forsvarspiller i FCK: Hangeland Bedste Forsvarspiller i FFC: Hangeland Bedste Makkerpar i Liverpool: Hangeland og Agger :) Fan af FCK og alt hvad Hangeland har med at gøre
Hvad har det med jantelov at gøre Andy?

Måske Frankrig ikke lige er det bedste sted at kigge hen, med VM i mente ;)

Ellers kunne vi godt blive bedre - nu er det jo heller ikke sådan at ingen af udenlandsk herkomst har spillet for DK, bare ingen 1. generations immigranter.

Peter Bolesław Schmeichel f.eks.!


Ja somom jeg ikke er klar over deres VM-optræden, men derfor ændrer det ikke på deres integrationspolitik. Over halvdelen på holdet har jo en anden etnisk baggrund.
Annonce