Snak

Mere indhold efter annoncen
Puha, det kunne være blevet grimt. elefanthue eller ej

Men tanken nager. Kunne al balladen være undgået hvis ikke der havde været folkefest på Østerbro og børnene derfor ubemærket kunne samles på Vibehus runddel og krydse grænsen til de mørkere bydele

Pilen peger på DBU.
From where you are now i dont think you can go wrong.
" Fis nu ned under din betonklump og smut ud af tråde omhandlende FCK, din amøbe."

Jeg forstår ikke rigtigt "ned under din betonklump", er det noget du kan uddybe meningen af, Ding?
Du virker i det hele meget nærtagende, har du overvejet om Bold.dk er det rette fora for dig? Hvis man ikke kan tåle at der bliver skrevet om ens klub, er sider som SSOSidelinien nok nærmere noget for dig.

"Og lur om du aldrig har været i parken og muligvis er jyde? Er du danos i forklædning?"

Jeg har været adskillige gange i Telia Parken, mange gange faktisk. Det være sig både Superliga, landskampe, Sensation White, Boksning osv. Jeg havde endda set frem til det famøse rodeoshow, som desværre aldrig blev til noget.

Jeg er ej heller jyde, eller sågar forklædt som en.. Eller Danos for den sags skyld.
Så pak nu forargelsen væk. Det var fuldstændig harmløst, og ikke engang kritik.
Nordens største!1
Wise1964:

Den eneste hykler på dette site er dig med din tyrkertro på at du kan svine alt og alle til for derefter at kvæle dem i kaskader af tekst under dække af at være FCK fan - det er faktisk lidt synd for FCK


At nok en bif tilhænger ikke forstår simpelt dansk, og derfor misbruger sproget som Amalie er hvad det er... men hvis du nu magtede bare at sammensætte et indlæg så det gav minimalt mening, så ville det være en stor forbedring af dig.

Hvornår boycotter BS og alfa Horsens m.m.? De har afsnit der er udformet som det afsnit i Parken som i har gjort jer fortjent til... eller skal vi bare påpege nok engang at BS er en flok prinsesser der har det meget skidt med at blive holdt op på deres ytringer og opførsel?
https://static.quotes4sharing.com/wp-content/uploads/2017/07/201707132033372962.jpg bruger xxxx: Hvad er det for noget fis, med jyske hold der tuder i Parken? Kan jeg slet ikke genkende.
Nicodemus
Endnu een gang udstiller du dig selv ... bliv endelig ved!

Du er den ringeste repræsentant man kan drive op af jorden for den klub der påstår de er danmarks fodbold flagskib og på et eller andet tidspunkt i dit hidtil korte liv vil du erfare, at der findes andre sandheder end din derude.

BIF tilhænger, det kan du selv være (man kunne faktisk fristes til at tro du er det, lidt i det skjulte).

Wall of clips and text incoming!
1964: når du har noget at bidrage med i tråden, så gør det... Du piver og piver... på det same lameass grundlag som de 12 fanklubbers formænd/kvinder.

At du ikke er bif tilhænger skal selvfølgelig ikke ligge dig til last... At du bruger 1964 som en del af dit brugernavn... Det er selvfølgelig selvvalgt.
Lidt ligesom en person der bruger "AK81" i sit brugernavn er overrasket over at blive associeret med HA.
https://static.quotes4sharing.com/wp-content/uploads/2017/07/201707132033372962.jpg bruger xxxx: Hvad er det for noget fis, med jyske hold der tuder i Parken? Kan jeg slet ikke genkende.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Pilen peger på DBU.


Indeed.

Men dette er vel bare en forsmag.

Når den ambitiøse Chateau festival på Rungsted havn kører i efteråret, vil de forsømte børn fra lokalområdet have frit lejde til at hærge, voldtage og plyndre i et omfang som børnene af Frederiksbergs pæne borgerskab eller Østerbros kreative klasse aldrig kommer i nærheden af.
Mange års træning i Val Thorens og Prag vil for alvor kulminere - København bliver aldrig helt det samme igen.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Don´t be condescending!
(that´s when you talk down to people)

I rest my case ....
Wise... humoren i citatet er ikke overraskende fløjet langt over dit hoved... bekymrende langt over
https://static.quotes4sharing.com/wp-content/uploads/2017/07/201707132033372962.jpg bruger xxxx: Hvad er det for noget fis, med jyske hold der tuder i Parken? Kan jeg slet ikke genkende.
Tjaaa ... det er den vel, sådan er det at være i kløerne på en internet kriger der lever og ånder for at slide tastaturer ned

Omvendt er du så langt fra at kunne kalde dig seriøst fan af nogen klub med den opførsel du lægger for dagen, det er kun synd du flager et tilhørsforhold til en ellers fin og anstændig klub som FCK ... stakkels FCK
1964 har du overhoved noget som helst der bare marginalt har relevans for tråden?

Hvis du har, så kom endelig med det... Uanset hvad så stop med at flæbe over dit manglende niveau! Du har kun dig selv at takke for de indholdsløse indlæg.

Har du iøvrigt læst S12s vurdering af A11 afsnittet? Eller var der for mange lange ord og citeringer?
https://static.quotes4sharing.com/wp-content/uploads/2017/07/201707132033372962.jpg bruger xxxx: Hvad er det for noget fis, med jyske hold der tuder i Parken? Kan jeg slet ikke genkende.
Annonce