Snak

Mere indhold efter annoncen
Shit mand ! Tænk at nogle prøver og bilde sig selv ind at Ramos med vilje skader salah !! En duel som der er 20 af i en kamp hvor der bliver holdt i hinanden . Rent uheld af han lander sådan.. håber han bliver klar til VM
Tillykke til Real og iøvrigt fuldt fortjent
Til lykke til Real, fortjent nok.
Krydser dog fingrene for at nogen lykkes med at gøre Ramos fodboldinvalid på et tidspunkt! En mand der med fuldt overlæg skader modspillere fortjener få sine ben savet over.
Stakkels Karius, dead man walking

Ramos, din psykopat.

Hvorfor er det lige, at han skal holde fast i en fluevægter hele vejen ned og vride ham rundt på den måde?
Nå ja - glem det, han er jo en velkendt voldsmand, selvom han dømmes alt for sjældent...

Anyway - vel ikke et uventet resultat, men det havde da været at foretrække at få tæv på mere straight måde, også uden to foræringer fra Baktus.

Stort tillykke til alle Madrid-fans - klasse fornægter sig ikke, og det er selvfølgelig hverken det rene held eller tilfældigheder, at I hiver den pokal i ørerne for tredje år i træk!

We´ll be back...
Rene pokaler skinner bare flottere. Next season - måske også med Justice for 115...
Tråden her er da mere tåbelig end Karius målmandsspil:

"Er neutral:

Om så Liverpool havde udspillet Real Madrid i 90 minutter, så kan man ikke kæmpe mod så vanvittige mål."

Hva med en kompetent målmand mellem stængerne ... Det er trods alt en champions league finale ...
Bananflanke ..... THOR!!!!!!!!!!
iHala Madrid!

Ser faktisk frem mod at Ramos slutter, TUFFE taklinger OK, men brækker mig over en spiller der bruger mere tid på sin GO-PRO end at fejre sejren! Der er ca 147 kameraer på dem hele tiden, men den skid skal lige have et extra, IKKE OK!!!

Som RM fan takker jeg Karius, overrasket over at ingen mener det er aftalt spil....
Real Madrid siden 2003
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg tror ikke ramos vil skade salah med vilje... Men det er med fuldt overlæg han låser armen og trækker ham ned, det burde der ikke være tvivl om når man ser den i slow.
KSDH!!
Reals 3 mål er jo fuldstændig vanvittige på hver deres måde.. katastrofe for Liverpool og gaver til Real , men fodbold er 11+ spillere og deres niveau. Så fortjent Real sejr, men fuck hvor er det en syg kamp og rent spilmæssigt ku den har gået begge veje..
Det er ikke noget der hedder fortjent i fodbold! FA er simpelthen blevet for meget.
[quote]Er neutral:

Om så Liverpool havde udspillet Real Madrid i 90 minutter, så kan man ikke kæmpe mod så vanvittige mål.

Og selvfølgelig er der forskel på om LFC mister Salah og om RM mister Carvajal.

Kampens mest usympatiske spiller: Ramos.

Ligeså stor dramaqueen som Ronaldo./quote]

Hehe ja tydeligvis, gad vide hvornår folk forstår at man er ikke neutral fordi man skriver man er neutral ;-)

Det du skriver efter du er neutral, oser ikke af neutralitet.

Kunne man forestille sig at Kroos og Modric sikre pasningsspil, havde fundet sig selv i løbet af 1. halvleg, uanset om Salah stadig havde været på banen? Finder vi ikke ud af nu
Forstår godt Liverpool fan er kede af det men st i er så lave i niveau at i beskylder Ramos for at skade jeres mand med vilje er direkte latterligt. Der var ikke en gang frispark . Kom ind til kærnen . Real havde mere rutine og var kyniske. Fantastisk et hold kan vinde 3 år i træk. Mange kampe der er spillet i 3 år så det er ikke tilfældigt men super flot. PS jeg er ikke Madrid fan
På ZDF (tysk fjernsyn) har de lige vist, hvordan Ramos i slutningen af første halvleg, er inde og give Karius en albue i hovedet. En handling som ser fuld bevist ud. Måske det er sådanne aktioner, som gør at folk der elsker fodbold, ikke bryder sig om ham.

Flot kamp af Bale, skrækkelig af Karius som viste at han var svært udfordret på det niveau en finale er på. Og egentlig bør Real Madrid sende adskillige købmandskurve til diverse dommere og officials, som reddede deres røv i kvart og semifinalen, så de kunne bruge deres rutine mod et nervøst Liverpool hold.
Annonce