Snak

Mere indhold efter annoncen
Sakho blev taget for doping.... Helt, helt anden snak. Og hvis Liverpool og Coutinho begge kommer med officielle udmeldinger om skader, tyder det for mig på, at de var enige om et skifte, hvis Barcelona ellers var klar til at betale... Ikke, at spilleren decideret pjækker. Det har Liverpool da heller ikke hævdet...som tilfældet var med Dembele. Barcelona ville så ikke betale prisen, Og Liverpool fik ikke fat i en erstatning. Nu er situationen så den, at missionen ikke lykkedes. Men det er stadig i begges interesse, at han kommer tilbage på banen hurtigst muligt...
Der kommer altid endnu en Liverpoolkamp med tilhørende potentielt hjerteanfald. Liverpool og AaB
Sakho blev teknisk set ikke taget for doping... Han blev jo pure frikendt, han havde til gengæld brugt fedtforbrændere (lovlige) uden klubbens læger havde givet tilladelse, hvilket højst sandsynligt har været i strid med både hans kontrakt og klubbens generelle regler
Jeg ved ikke helt hvad Liverpool får ud af at holde på en spiller, som på ingen måde ønsker at spille for klubben

Er det noget du kan dokumentere han ikke ønsker, eller gætter du bare?
Y. N. W. A. - #JFT97
Den brasilianske landsholdslæge bekræftede da også at Coutinho var i fysisk tip top stand, på trods af at Coutinho få dage før ikke kunne spille kamp for Liverpool pga en påstået rygskad

Når nu du gerne vil ytre dig, så prøv at følg med. Rygskaden ligger længere tilbage i tiden. Han var efter sigende syg op til seneste kamp.
Y. N. W. A. - #JFT97
@ Barca80erne

Tillykke iøvrigt med titlen som mest naiv :-)
Y. N. W. A. - #JFT97
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Penge er ikke alt og bare fordi man er Barcelona, kan man godt få en kurv.
Klubben har ikke brug for penge, og målet er at få klubben til at gå fremad, det sker næppe hvis man sælger sin bedste spiller.

Det er sku utroligt, at folk ikke kan se det.

Man kunne have købt Lemar for 100 og stukket 50 i lommen. Om en sæson får man også mirakeldrengen fra Tyskland.

I stedet fik ingen Lemar, der nu har en hel sæson i Monaco til at spille sig endnu længere op i pris, og mon ikke han ender i Real i stedet for? Eller City eller PSG.

Derudover er der vel ingen som tænker, at Coutinho er i LFC på langt sigte alligevel. Ikke efter den omgang skaberi, han havde gang i, for at presse sig videre.
Jeg synes det er klasse at Liverpool viser Barcelona døren. Spillere underskriver kontrakter for hvilken de modtager HELT uhyrlige summer penge for at levere en ydelse i en given periode.

Det betyder med andre ord at klubberne "regner" med dem. Når Coutinho så sent som i Januar underskriver en ny kontrakt velvidende han nok er den største stjerne på holdet må han da også vide at Klopp bygger holdet op med ham som omdrejningspunkt. Nu kommer så mægtige Barcelona, hans drengedrøm (Viser det sig) og vil have ham. Hvorfor fanden skal Liverpool sælge??? Det er sku da ikke deres problem at Neymar har valgt at skride i utide...Coutinho havde alle mulighed for at sige "hey jeg vil have indføjet en frikøbsklausul i min kontrakt" men det gjorde han ikke.

RESPEKT fra en United fan til Liverpool for at stå fast. Det er nemlig sådan man bygger op.

Og så i relation til De Gea sagen så er den altså TOTALT anderledes. United havde ingen problemer med at sælge DDG, problemet var at Real troede de kunne få ham for under 100 mill. og ventede så i øvrigt til sidste dag i sidste time i transfer vinduet før de endelig ville give den pris United ville have. Det er sku ikke Uniteds problem, det var RM, der agerede som amatører. For øvrigt er lighedspunktet her at Perez også tudede som et 5 årigt barn der havde fået stjålet hans slikkepind.
"Vi vil ikke spille med i det oprustede marked" ..........
Når nu du gerne vil ytre dig, så prøv at følg med. Rygskaden ligger længere tilbage i tiden. Han var efter sigende syg op til seneste kamp.


Hold op med at være så naiv.

Coutinho´s "rygproblemer" startede nogenlunde samtidigt med at Barcelona indledte deres "charmeoffensiv". "rygproblemerne" forsvandt så på mystisk vis da han ankom til den brasilianske landsholdslejr. Det er godt nok et pudsigt sammentræf synes du ikke det..?

Coutinho har jo hverken været syg eller skadet han har nægtet at spille og fundet på undskyldninger for ikke at spille. det næste bliver vel at han får en lægeerklæring for stress, så han også kan sidde ude i næste weekend. Det er en uforskammet opførsel af en forkælet spiller, og det er ubegribeligt at Liverpool fans forsøger at forsvare hans adfærd.
Annonce