Snak

Mere indhold efter annoncen

Barca-boss i dialog med Atletico: Står ved Alvarez-bud

I går 08:43

FC Barcelonas præsident Joan Laporta fortæller, at klubbens bud på Julian Alvarez fortsat ligger på Atletico Madrids bord. Man har derfor ikke opgivet jagten på den argentinske angriber.



Læs hele nyheden her
Det udtalte han for flere dage siden.

Wow, snak om at være langsom.
Hvis de vil give 900 millioner... så vil de også give 1,7 milliard. Pres citronen, AM, pres alt det i kan.
Barca har jo ikke 1,7 milliarder. De er fremme med deres skambud og tiggerstaven. Det er så klamt.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Selvom jeg ikke håber Arsenal forstærkes yderligere (synes de er gode nok i forvejen😜), så håber jeg sgu at de kommer med et større bud hvor Barca ikke kan være med og snupper ham.

Ham Laportas ageren i medierne er simpelthen ikke til at holde ud og håber han ender med en lang næse.
Lets talk about Six Baby
Hellere byde en realistisk pris end at betale overpris for alle sine spillere som United gør :)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja enig, kun en United-fan kan lukke den slags ud. Var det 70 mio. pund i gav for en afdanket Casemiro. Glimrende handel af Real og Perez. De har sans for forretning, må man give dem.

Man kan vel næppe kalde det en dialog, når Atletico kategorisk afviser. Synes Barca burde prøve med Oyarzabal i stedet, da handlen med Alvarez synes for svær.
Forstår ikke at Barcelona ikke overvejer Victor Osimhen og Samu Aghehowa.
Troede at begge klubber havde en okay tilgang til hinanden, hvis man tænker på hvor meget Barca har købt griez dengang og hvor meget man selv fik ham for igen da han ikke fungerede i barca, samt andre spiller der kom fra barca så som suarez der var med til at sikre mesterskab for atletico, det jo ikke fordi man har givet meget for spillerne dengang, så forstår ikke hvorfor man ikke kan "mødes" uden at have SoMe/Medier inddrage i tingene konstant.
Casemiro var dog om nogen pengene værd.
bold 315319
I dag 09:57
Hellere byde en realistisk pris end at betale overpris for alle sine spillere som United gør :)
Lad os lige holde den i fortid....
Der har det sidste år været en ny pris OG lønpolitik, som de overholder...
Det har kostet spillere i dette vindue - men fint... for det skal være slut med overpriser...
Man Utd og OB...... I den rækkefølge!
Annonce