Snak

Mere indhold efter annoncen
Taco mix

Med den tilgang bliver I distanceret med længder af FCM, hvilket i til dels allerede er rent sportsligt og forretningsmæssigt.
Stærk signing af fck. Endnu mere stærkt at se alle de gymnastikforenings-mennesker der nu har travlt med at svine deres "for-en-uge-siden" helt til. Skammeligt.
Jeg tror den her transfer er sund for AGF, så deres fans lige kan få rekalibreret dem selv. At I vinder ét mesterskab, rykker ikke på nogen magtbalance. Nordsjælland blev heller ikke landets største hold, af at nappe et billigt mesterskab :)
Med den tilgang bliver I distanceret med længder af FCM, hvilket i til dels allerede er rent sportsligt og forretningsmæssigt.


Hehe. Hvordan var det nu det var? Var det 1 af 5 og 3 af 10? Tænk engang hvis FCK havde sådan en pauver mesterskabs-statistik og førte sig frem som "the shit" i Dansk fodbold. Der ville ikke være en grænse for hvor meget FCKerne ville blive slaget for deres arrogance.
https://facebook.com/enchancetillasse/
Sport777
I dag 17:58
Taco mix

Med den tilgang bliver I distanceret med længder af FCM, hvilket i til dels allerede er rent sportsligt og forretningsmæssigt.


Så længe der ikke endnu er pant på øl i Tyskland, når de skal over grænsen, så klarer vi os.

Men jeg er beæret over, at det kun er "til dels".

SjE 4 Leif, Lejf og LIFE!

Billige øl allez
IDKFA
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Han har spillet for tre forskellige svenske klubber, og to forskellige tyske. Hvorfor skulle han lige pludseligt blive en ´one club man´ sidst i karrieren, bare fordi han spiller i Danmark?

God arbejdslyst i FCK.
Grunden til folk er sure er ikke at han skifter til FCK som sådan, men pga. hans opførsel. Han har lige erklæret sin evige kærlighed til klubben, sagt han aldrig vil spille udenfor AGF i DK og festet sammen med fangrupperne og var i capotårnet.

Selve skiftet er der intet odiøst i, der er bare noget timing oven i det hele. Jeg synes hadet er overdrevet, men folk har med rette god til at være ret skuffede over ham. Han sidder jo ikke den 30. august og står uden klub, han kunne have fået samme sportslige og lønforhold mange steder - også tæt på Sverige (f.eks. Polen og Tyskland).
sport777

Ved du, at FCK har 3 stjerner på klublogoet, og at FCM har nul stjerner på klublogoet. Det ser ikke ud til at du ved hvad de stjerner betyder. I øvrigt er FCM jo kun en lille bolsjebutik i forhold til FCK.
Der har FC Midtjylland sovet i timen det er klart hvis de vil have haft ham kunne de let have skaffet ham de har nogle muskler som FC København ikke er i nærheden af at have. Men mon ikke at det er fordi de har hentet en dygtigere back.
Lad os nu se, jeg synes fcm er fremadstormende og har styr på deres sportslige retning både på banen og udenfor. Det kan jeg ikke ligefrem sige om fck. Synes de køber i øst og vest, synes det her køb bekræfter det. En meget løntung 28 årig, der ærlig talt er ret middelmådig og blev sat af før Jacob Andersen blev skadet.
Annonce