Objektiv, er du gammel nok til at huske Harald Schumachers overfald på Patrick Battiston?
Uanset hvad, når du mener, at der er straffe til Atsu på skub i ryggen, så se lige situationen med Salah igen. Der er også skub i ryggen, som gør sammenstødet væsentligt voldsommere.
Tjek her
https://twitter.com/ALBIONFANTV/status/1124772483138240512Jeg citerer lige en klog mand efter bedste evne: Ved ikke hvorfor det IKKE skal dømmes, bare fordi det er Salah?
Hvis du ikke mener, at dommeren lader fordelsreglen gælde ved 1-1, så er der jo faktisk kun én konklusion: Så har Mariner simpelthen ikke set armen på bolden og så er det svært at dømme noget.
Men tak for intelligensbedømmelsen. Kan du hjælpe mig til at blive klogere ved at henvise til de åbenbart mange, mange gange, hvor der er givet direkte rødt kort efter anvendelsen af fordelsreglen. Bare en håndfuld gange, så skal jeg bukke mig i støvet og erkende, at du er en Gud blandt bold-brugere!