Snak

Mere indhold efter annoncen

Bendtner scorede fra pletten i remis

tors 7. dec 2017
Nicklas Bendtner udlignede til 1-1 på straffespark, da Rosenborg fik 1-1 ude mod Vardar i gruppe L. Begge hold er dog ude af Europa League.

Læs hele nyheden her
Bendtner må siges at have haft en fornem sæson i Rosenborg. Nu håber jeg så bare at han har fornuft nok til at blive i Rosenborg i minimum seks måneder endnu, så vi kan få en skarp Bendtner med til VM næste sommer.
Kunne nu også være fornuftigt at få ham til den København og løfte niveauet endnu et hak...små skridt men fremad;-)
Winning doesn't really matter as long as you win - Vinny Jones
Det er helt vildt hvor mange mål han har scoret på straffespark næsten halvdelen af hans mål er på straffe
@skytte. Ståle måtte MEGET gerne hive Bendtner til hovedstaden. Send Pavlovic + 1 & en lille slat penge + snaps mod Trondheim, og byt med Lord..
Der er nu alligevel et stykke vej endnu, hvis det skulle være halvdelen af målene på straffe.
https://www.transfermarkt.com/nicklas-bendtner/elfmetertore/spieler/34557/plus/0?saison_id=ges&wettbewerb_id=
Evasive action, what a load of baloney. A dive is a dive!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
vicham
Bendtner har i ligaen lavet 19 (5) på straffe i Europa har han lavet 4 (3) og på landsholdet 1 og det på straffe så synes det er fair nok og sige næsten halvdelen af hans mål er på straffe
Kan allerede nu se VM-finalen for mig, hvor Bendtner på det femte straffespark, efter Neymar kort forinden har braget bolden adskillige meter over mål, gør det til 5-4 med en underskøn Panenka,
vicham
Bendtner har i ligaen lavet 19 (5) på straffe i Europa har han lavet 4 (3) og på landsholdet 1 og det på straffe så synes det er fair nok og sige næsten halvdelen af hans mål er på straffe

Bendtner er jo langt fra den eneste topscorer, der har scoret en pæn del af sine mål på straffe. Og man må sige, at samtlige straffespark han har sparket i denne sæson har været ekstremt sikkert eksekveret
Skytte det er selvfølgelig en ønsketænkning, men Bendtner i københavn og danskemedier bliver ikke en god kombi...
Ibo, 9 ud af 24 mål er på straffe. Hvis han skulle op på halvdelen, mangler han yderligere 6 mål på straffespark, pånær hvis du da vil konvertere nogle af målene i åbent spil til straffespark. så jeg vil påstå, det er ret langt fra halvdelen.
Evasive action, what a load of baloney. A dive is a dive!
Annonce