Snak

Mere indhold efter annoncen
Klam sponsor til en klub uden etik og moral.
Jeg fatter stadig ikke, hvordan Danske Spil kunne få lov at poste millioner af offentlige midler i et trøjesponsorat, hvor de ikke engang figurerede på trøjen. Årsagen på det manglende trøjelogo lød, at man ville sætte fokus på ludomani og des lige. Nu går Brøndby så i den fuldstændig modsatte retning med en international sponsor, det mere eller mindre lever af andres ludomani
Forbyd nu hasardspil. Der er så mange som får deres liv ødelagt af det lort. Huset vinder altid i sidste ende, og hvis ikke så lukker de din spillekonto.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Test
Klassisk BIF.

BIF er blevet til alt det, som deres fans hader (eller i hvert fald hadede før deres egen klub blev til det).
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er fordi de er på røven økonomisk igen, så bliver de nød til at acceptere sådan en aftale. Det er en måde at overleve på, sådan er gamet.
Betanos moderselskab, Kaizen Gaming, er en international aktør med en dokumenteret ansvarlig tilgang til spil


Aha! Det lyder da flot, men betyder vel ikke det store...
Nu tuder du..Men du stiller op igen..
Fint med bettingsponsor, så længe det er lovligt. Synes dog det er en ret grim font, de bruger.
Fodbold er sjælløst
ja. håber ikke de kommer til at stå på trøjen lige som med danske spil synes også trøjerne ser meget godt ud uden sponsorer. men trænger til nogle årnlige hvoed sponsorer i brøndby igen.
1964 1899
Annonce