Snak

Mere indhold efter annoncen
Han bliver så skuffet når han får nøglerne til sin lejlighed i Brøndby.

hehe..ja i Brøndby Strand!
Bjarne Goldbaek & Nicolaj Hust: "Brian Steen, forgiven, but not forgotten."
BillyTheKid

Nej det var Sifiso Myeni, som først sagde han gerne ville skifte, blev tilbudt en kontrakt, og så skiftede mening og hellere ville blive hos bidvest.. Han så ellers spændende ud ham Fisso :D
Brøndby + Barca - Smuk fodbold er vejen frem..
En lottokupon, tak :)

Man må da håbe, at BIF har mere succes med denne 19-årige afrikaner end den sidste, som de hentede herop.
Fan af Bonaldo, Tronaldo, Lekionaldo, Fabriciusnaldo, Macenaldo, Santinaldo og har sympati for Antônio Givanildo da Silva Federico Emilio de la Dario Ramírez dos Ronaldos. Bryder sig desuden ikke om Ronaldo (den falske).
Lad nu vær med at forvente det værste fra starten. Lad os nu lige se om det overhovedet bliver en realitet. En 19 årig spiller fra en samarbejdsklub kan næppe have kostet mere end hvad Jan K får om måneden!
Det er da også noget pis og kalde Akpoveta for en lotto kupon? Hvad ved du om det? Han nåede jo ikke og bevise noget som helst før han blev skadet. Manden har aldrig været alvorligt skadet før, så det kan i ikke kalde for forventeligt.

Synes efterhånden stemningen i Brøndby er, at jorden går under hver eneste gang man er i modvind (hvilket jeg også godt kan forstå efter at være gået skuffet hjem fra stadion efterhånden hele tiden) men vi må jo også erkende at successen ikke kommer over natten og at der har været meget udskiftning og derudover et meget begrænset budget til at rette op på hullerne i truppen! Lad os bare håbe, at vi kan minimere pointtabet op til vinterpausen og så få styr på de ting der lige nu sejler!
Brøndby IF Liverpool Real Madrid Inter
Hvorfor alle de unge udenlandske spillere Brøndby? Sats dog på jeres egne


Nu er Bitwest vores samarbejdsklub, så man kan vel godt argumentere for at de allerede er "vores egne" - hvis de altså er gode nok.

Og man kan altså godt skrive "NL: Anderlecht" - hvis man fortsat lever i den første halvdel af 1800-tallet.
Smag mit offerkort!
Og man kan altså godt skrive "NL: Anderlecht" - hvis man fortsat lever i den første halvdel af 1800-tallet.


1815 til 1830, mere præcist. Problemet er at der ikke var noget der hed fodbold på det tidspunkt ... RSC Anderlecht blev først dannet i 1908.
[ http://is.gd/fckoeln :: http://is.gd/prinzpoldi :: http://is.gd/novagol ] Antipati (subst., utrum): Den følelse man får når snakken falder på fodboldklubber som FC København, Borussia Mönchengladbach, Hamburger SV, Man Utd eller Chelsea.
@Kevin the king

Med egne talenter mener jeg f. eks en Osama eller en Jens Stryger i stedet for at hente nogle nye talenter. Vi har jo nok.
Manchester United Brøndby IF
Annonce